Mälukasutus Androidis

Mälukasutus Androidis

Esimeses Showmetechi teemalises väljaandes selgitan Androidi süsteemile keskendudes väga lihtsalt mobiilseadmete mälukasutust ja vähem akutarvet. Alustuseks ütlen, et selle teksti sihtrühm ei ole edasijõudnud kasutajad, kuna lihtsustamiseks lihtsustatakse siin paljusid mõisteid. Vaadake…

Minu esimeses väljaandes Showmetech, Selgitan mobiilseadmete mälukasutuse ja väiksema akutarbimise kohta, keskendudes süsteemile Android, väga lihtsal viisil. Alustuseks ütlen, et selle teksti sihtrühm ei ole edasijõudnud kasutajad, kuna lihtsustamiseks lihtsustatakse siin paljusid mõisteid. Vaadake seda allpool:

1) TĂśHJE MĂ„LU EI OLE

Noh, ma loodan, et kõik saavad sellest aru: tühja mälu mõiste on puudulik, puudub, telefoni mälu pole nagu veega täidetud klaas, kõige õigem on mõelda, et see teie telefoni RAM-mälu töötab nagu klaasitäis värvilist liiva, kus iga värvid tähistavad erinevaid rakendusi.

Sellel ajal Android (tegelikult kõigil opsüsteemidel) on tabelid, mis näitavad, kus klaasis (mälus) on rakendusi, kus klaasil on nii kasutamata kui ka pikka aega ja kõige vähem kasutatud liiva ja muud rakendused saavad värvi uuesti kasutada.

2) ROHKEM “KASUTATUD” MĂ„LU on parem

Jah! Selle põhjus on Android kasutage lihtsalt rakenduste jaoks (töötab või taustal) RAM-i ja see on üks suurimaid erinevusi mobiili ja töölaua vahel. Mida rohkem mälu vajate, seda rohkem töölaual kulub ja kui ületate vaba RAM-i, kasutab see HD-d RAM-na ja see on väga aeglane (soovite rohkem teada saada? Otsige vahetusmälu). See (vaheta) MITTE juhtub AndroidSeetõttu on juurdepääs alati RAM-mälu.

3) MĂ„LU HĂ•IVATUD EI JĂ„Ă„ AKUT

Noh, pärast ülaltoodud mõistete paljastamist on selge, et mälukasutus ei mõjuta aku tarbimist, pole ju vaba mälu, enamikul tabelitel pole kirjeid, mis ei mõjuta aku tarbimist.

See, et rakendus on mällu laaditud, ei tähenda, et see suurendaks aku tarbimist, tausta / mälu tarbimine on null.

Tegelikult pole küsimus hetkel nii lihtne, kui rakendus töötab taustal mõnda ülesannet (näiteks allalaadimist) või on mõni teenus või sünkroonimine konfigureeritud, millisel juhul on rakendusel tarbimine, kuid see on eeldatav, eks?

4) MĂ„LU TAOTLUSE EEMALDAMINE VĂ•IB JĂ•UDA AKU TARBIMISEST

Siinkohal ütlen teile kui inimesele, kellel on Android olnud alates 2009. aasta algusest, ärge muretsege selle pärast, mis on mälus, vaid laske sellel olla Android tee seda sinu jaoks, st Task Killer jms, mitte mingil juhul. Aga miks? Olgu, tule nüüd: seadme mälus olevad rakendused on üleval ja kasutusvalmis, suletud rakendused tuleb käivitada, nii et selle toimingu akutarve on suurem kui mälust midagi kasutades.

Siis? Nõustu või ära nõustu? Avatud arutelu!

Teave autori kohta: Rodrigo Zaratin (@rzaratin) on lõpetanud arvutiteaduse Mackenzie erialal, süsteemianalüütik ja Androidi vastu alates selle käivitamisest 2008. aasta lõpus!