contador gratis Skip to content

MangoHUD, uus Linuxi HUD

MangoHUD, uus Linuxi HUD

Neile, kellele meeldib mängida, on oluline jälgida, kui palju samme teile meeldis. Harjumuseks saavad sellised harjumused nagu FPS-i kontrollimine, kaadrisagedus, GPU-mälu ja protsent protsessorist. Nii palju, et oleme selleks teinud artikli, kus on näidatud mitu HUD-d. Täna näitame teile veel ühte, MangoHUD.

MangoHUD on Vulkani ja OpenGL-i ĂĽlekate FPS-i, temperatuuri, protsessori / GPU koormuse ja muu mänguteabe jälgimiseks. See põhineb Vulkan Mesa Expanse’il, mis teenib ka seda eesmärki.

Võrdluseks võib öelda, et MangoHUD on midagi sellist nagu MSI Afterburner Linuxile, järgmise HUD versiooni jaoks on lubatud mitu võimalust.

MangoHUD tulistab DXVK-d Batman Arkhani varjupaigas
MangoHUD töötab OpenGL-is CS: GO mängudes Linuxi algses versioonis
Middle-earth ™: Shadow of Mordor ™ töötab Vulkanil algses Linuxi versioonis

Nagu eespool mainitud, jõuavad mõned praeguses versioonis (0.3.1) puuduvad valikud, näiteks maksimaalse / minimaalse / keskmise SPF-i mõõtmine.

Kuidas installida MangoHUD

MangoHUD-i installimine on väga lihtne. Projekti GitHubis on kaks võimalust: üks kompileerib lähtekoodi ja teine ​​eelkompileeritakse. Seda viimast näitame teile siin.

Kõigepealt peate pääsema jaotisse Väljaanded ja alla laadima uusima saadaoleva versiooni, mis on praegu 0.3.1. Ärge unustage valmis paketti alla laadida aadressil .tar.gz.

Pärast seda peate paki parema hiirenupuga lahti pakkima, valima eelistuste kausta ja hõlpsasti ligipääsetava. Sel juhul kasutan näiteks kausta Allalaadimine.

Kui see on tehtud, ilmub kaust nimega “MangoHud”, millele pääsete juurde. NĂĽĂĽd peame kasutama terminali ja kui teie levitamine seda lubab, saate sellele juurde pääseda lihtsa parema nupu klõpsuga ja alustada. Vastasel juhul saate selle avada klahvikombinatsiooniga Ctrl + Alt + t.

Kui terminal on avatud, sisestage järgmine käsk:

sudo ./mangohud-setup.sh install

või

./mangohud-setup.sh install 

Seejärel sisestage lihtsalt parool ja oodake installimise lõpuleviimist.

MangoHUDi kasutamine

Pärast MangoHUD-i installimist on selle kasutamine väga lihtne. Steamis valite mängu, mida soovite jälgida, minge jaotisse “Valikud” ja seejärel “Määra käivitamisvalikud” (Määra käivitusvalikud) ja panete järgmise käsu:

mangohud %command%

Kui mäng töötab Dx9-s, peate enne käsku%% lisama PROTON_USE_D9VK = 1, nagu näites:

PROTON_USE_D9VK=1 mangohud  %command%

Lutris lisate suvandi SĂĽsteem> Keskkonna muutujad. “Key” sisestage mangohud ja “Muutuja” number 1.

Kui soovite kohandada, milliseid valikuid soovite jälgida ja kõiki, peate kasutama valikut MANGOHUD_CONFIG. Sellelt lingilt leiate kõik senised võimalused. Tulemas on rohkem võimalusi, näiteks maksimaalne, minimaalne ja keskmine FPS.

Tore on näha, kuidas sellised projektid tekivad ja hõlbustavad seeläbi nende inimeste elu, kes soovivad või vajavad seda tüüpi seiret.

Kui teil on kahtlusi, pöörduge meie Diolinux Plus foorumi poole, näeme järgmises artiklis, suured kallistused!