Mängu ülevaade: Marvel vs Capcom 3

Vaata, see on lõpuks käes !! Ăśhe kõigi aegade kuulsaima võitlussarja naasmine naaseb pärast 11-aastast vaikust koos kõigega uue konsoolide põlvkonna juurde. See uus maailma päästmise lahing Capcomi tegelaste (selliste mängude tootjad nagu Street Fighter, Final Fight, Devil May Cry, Okami ja paljud teised) ja Marveli (Ameerika tegelaskujude, näiteks Ă„mblikmehe, Ameerika kapteni, Hulki, Thori jt, väljaandja) vahel teised), lubades ohjeldamatut tegevust, vapustavat graafikat ja mitu tundi nalja. Kas võib juhtuda, et isegi kĂĽmne aasta pärast on mäng võimeline uusi mängijaid meelitama – peale seeria uuendamise?

Vaata, see on lõpuks käes !! Ăśhe kõigi aegade kuulsaima võitlussarja naasmine naaseb pärast 11-aastast vaikust koos kõigega uue konsoolide põlvkonna juurde. See uus lahing maailma päästmiseks, tegelaste vahel Capcom (mängutootjatele meeldib tänavavõitleja, Viimane lahing, Devil May Cry, Okami ja paljud teised) ja inimesed pärit Ime (Ameerika tegelaskuju kirjastajatele meeldib Ă„mblikmees, kapten Ameerika, Hulk, Thor ja teised), lubades kontrollimatut tegevust, vapustavat graafikat ja mitu tundi nalja. Isegi mitte kĂĽmnendi pärast, on mängul hinge uute mängijate ligimeelitamiseks – peale sarja uuendamise?

Mängu ülevaade: Marvel vs Capcom 3

Seeria “Crossover“Capcomilt, algusega kell 1996 stardiga X-mehed vs. tänavavõitleja hetkel julge eeldusega: duo võitleb kus valite mõlema ettevõtte tegelased, et ennastsalgavalt võidelda. Selle esimese rĂĽnnaku õnnestumisel leidis Capcom pott kulda: lähiaastatel vastutab teiste seeria mängude käivitamise eest Marvel vs Street Fighter, Marvel vs Capcom 1 ja 2 ja kaasata isegi teisi ettevõtteid (Capcom vs. SNK ja hiljuti Wii jaoks Tatsunoko vs. Capcom). Alati nii publiku kui ka kriitikute poolt armastatud sarjad võtavad uue elu Marvel vs Capcom 2 taaskäivitamine kuni Playstation Network ja XBOX Live ja algasid kuulujutud sarja võimalikust tagasitulekust. Aprill 2010 saabus ja ilmus uus mäng – ja siin me täna oleme, mängime meeletult.

Kui võrrelda Marvel vs Capcom 2 3-ga, on see meil juba olemas silmatorkav erinevus: graafikas. Varem puhtalt pikseldatud 2D-s, täna oleme seda teinud kolmemõõtmelised tegelased, kes võitlevad kahemõõtmelises tasapinnas – sama leiti Street Fighter 4 ja Tatsunoko vs. Capcom Viimasest rääkides laenab MvC3 palju gameplay, alates tema vennast kuni Wii-ni: meil pole enam 3 nuppu löömiseks ja 3 nuppu, et lĂĽĂĽa ja jah nõrku, keskmisi ja tugevaid rĂĽnnakunuppe nimetatakse “erirĂĽnnakuteks”. Need kolm põhitõde on mõeldud tavaliste rĂĽnnakute jaoks (kui mängite Ryuga, siis poolkuu ja ĂĽks neist käivitate näiteks Hadoukeni), samal ajal kui spetsiaalsed rĂĽnnakud on alati õhukombode lähtepunkt – ĂĽks mängu peamisi rĂĽnnakureĹľiime. Lahingud järgisid nende eelkäijate skeemi nii, nagu nad olid trio versus trio võitlus, tagab dĂĽnaamilised ja keerulised võitlused (sõltuvalt teie mängustiilist).

Graafika, nagu juba öeldud, järgib Street Fighter 4 jooni, kuid rääkimiseks rohkem “HQ” kihiga. Värvid on intensiivsed ja sõltuvalt võitluse etapist eksite nii paljude plahvatuste, rĂĽnnakute, leekide, välkude, eriliste taustade samaaegse toimumise tõttu – kuid see on osa mängust. Mängul on väga põhiline mängureĹľiim, mõlemad sĂĽgavad võrguĂĽhenduseta või võrgus, nii et siin pole midagi uut (ma lihtsalt ĂĽtlen, et server on praegu võrgumängude jaoks pooleldi täis, see tähendab võõra vastu võitlemiseks teisel pool maailma, vaid väikese õnnega. Selles numbris esinevad tegelased on enamasti tuntud ja erinevalt teistest väljaannetest pole meil nende vahel ĂĽhtegi ebaselget võitlejat – kõige erinevamad otsad pärinevad Marveli universumist, mis on tõepoolest väga suur. Teine asi, mida on hõlpsasti näha, on tegelasstiilide vähene kordamine: enne kui Cyclops ja Iron Man jagasid samu stiile – kaugvõitlus, tugevam lähivõitlus jms – ja nĂĽĂĽd on meil ainult Raud-mees. Ferro, tuues näite. Esmakordsel mängimisel on saadaval 34 tähemärki, kuid minimaalse vaevaga antakse välja veel 4 saladust 38 võitlejat (Võrdluseks on MvC2 võitlejate koguarv 56). Capcomi lubadus uued tähemärgid allalaadimise teel vähehaaval (esimesed kaks on Jill Valentine ja Shuma Gorath, mis on kavandatud märtsi keskpaika) ehk teisisõnu kipub mäng 46 võitlejat kergesti tabama.

Välja antud 15. veebruaril 2011 kuni Playstation 3 ja Xbox 360, see mäng pakub endiselt midagi, millest rääkida (tunnistan, et olin oma ärakirja saabumise pärast väga ärevil) ja tõenäoliselt saab see olema ĂĽks neist mängudest, mida kõik jätkavad – nagu Mario Kart, kuid teises kategoorias. Lõbus, elav, alahinnatud ja sõltuvust tekitav on mõned sõnad Capcomi edu kirjeldamiseks! Krossoveri seeria on oodata uus väljaanne 2012. aastaks, Street Fighter vs. Tekkenehk meil on hea aeg seda mängu nautida. Kas teil on vastuväiteid? Kallused sõrmedel.