contador gratis Skip to content

Mängusisene riistvara jälgimine Linuxis

Mängusisene riistvara jälgimine Linuxis

Mängude riistvara jälgimise tarkvara on arvutimängurite seas laialt kasutatav tööriist. Paljud Linuxi mängumaailma uustulnukad on harjunud kasutama selliseid rakendusi nagu Fraps või Järelpõleti Windowsis ja Linuxis ei oska nad oma riistvara jõudlust mängimise ajal jälgida.

Linuxi distributsioonides on saadaval mitu riistvara jälgimise tarkvara. Mõnel neist on funktsioon HUD-vormingus teabe kuvamiseks ning ka Windowsi alternatiivid. Praegu pole Linuxi jaoks tarkvara, mis töötaks täpselt samamoodi nagu Afterburner või oleks see kõikehõlmav. Siiski on mõned võimalused, mis võivad selles osas palju aidata.

Kõik mängud, mida saame Linuxi jaotuses käitada, kasutavad graafika API-d OpenGL või Vulkan. OpenGL-i abil mängusisese süsteemi jälgimiseks kasutame Gallium Hud. Vulkani kasutavates mängudes on meil kaks võimalust: dxvk_hud, See on Vulkaaniline ülekiht.

Gallium Hud

Gallium Hud on kõige täiuslikum kolmest tarkvarast, millest käesolevas artiklis räägime. Sellega saate vaadata teavet järgmise kohta: FPS, ajaraam, protsessori kasutamine, protsessori kasutamine tuuma kohta, GPU kasutamine, videomälu kasutamine, protsessori temperatuur ja palju muud.

gallium-hud-viisid

Gallium Hud on kaasas draiveriga Mesa ja see on eelinstallitud kõikidesse peamistesse distributsioonidesse. Nagu Mesa sisaldab, töötab see ainult draiveritega, kes seda kasutavad, nimelt AMD ja Inteli GPU-dega, samuti Nvidiaga, mis kasutab avatud lähtekoodiga “Noveau” draiverit. Kuidas seda kasutada, sõltub mängu installimisviisist. Allpool toodud näites õpetan teile, kuidas lubada Gallium Hudil kuvada järgmist teavet: fps, frametime, GPU kasutamine, protsessori ja VRAM-i kasutamine.

Steam’is:

• Paremklõpsake mängul, kus soovite HUD aktiveerida, klõpsake nuppu “vara“, Kliki”Määra käivitusvalikud“, Avanenud aknas kleepige allolev rida ja klõpsake”hästi

GALLIUM_HUD = lihtne, fps, ajakava, GPU-laadimine, cpu, VRAM-käsk%% %%

Märge.: Kui soovite, et ka Gallium Hud kuvaks graafikat, nagu ĂĽlaltoodud pildil, kustutage lihtsalt sõna “lihtne“Parameetrite järgi.

Lutris:

• Klõpsake akna vasakus ĂĽlanurgas ikooni Lutris. Kliki “Eelistus“, Paremas alanurgas”SĂĽsteemi suvandid“klõpsa”Lisama” Valdkonnas “Võti“, Tippige see”GALLIUM_HUD“, Siis vajutage”Sisenema” Valdkonnas “Skoor“Kleebi”lihtne, fps, frametime, GPU-laadimine, protsessor, VRAM-kasutamine“, Siis vajutage”Sisenema

juurdepääs-konfiguratsiooniaktod-no-lutris
use-galliumhud-no-lutris

Muud mängud:

Mängude jaoks, mis ei kasuta Lutrisi ega Steami, on kaks võimalust.

• Terminali kaudu kasutage allolevat käsku:

GALLIUM_HUD=simple,fps,frametime,GPU-load,cpu,VRAM-usage ComandoParaOJogo

• Või muutke mängude otseteid menüütoimetaja abil.

Kui te ei tea, mis see on või kuidas kasutada menüütoimetajat. Vaadake allolevat videot:

DXVK_HUD

Dxvk_hud töötab ainult Windowsi mängudega, mis töötavad Linuxis DXVK või D9VK. Näiteks kõik Windowsi mängud, mis töötavad SteamPlay kaudu ja kasutavad DirectX 10 ja 11. Või DirectX 9 all loodud mängud, mis töötavad SteamPlay kaudu, prootoniversiooniga 4.11+, kasutades D9VK parameetri kaudu “PROTON_USE_D9VK = 1% käsk%„Dxvk_hud ei tööta Linuxi native-mängudega. Dxvk_hud on lisatud DXVKseetõttu pole neid vaja eraldi installida.

DXVK_HUD

Dxvk_hud pole nii täielik kui gallium_hud. Mängijate poolt enimkasutatava teabe hulgas on see võimeline kuvama ainult FPS-i, ajakava, videomälu ja GPU kasutamist. CPU kasutamise, temperatuuri, RAM-i jne valikud puuduvad

Kuidas kasutada?

Dxvk_hudi kasutamise viis on täpselt sama mis meetodil gallium_hud. Nii Steamis kui ka Lutris. Ainus erinevus on see, et kasutate allpool toodud parameetreid selle lubamiseks järgmiste üksustega: fps, frametimes, videomälu ja GPU kasutamine.

DXVK_HUD = fps, kaadrid, mälu, gpuload

Märge.: Steami lisada “% käsk%“Parameetri lõpus.

Lisateavet dxvk_hud kohta leiate järgmiselt. Github

Vulkaaniline ĂĽlekiht

Vulkani ülekiht on uusim projekt, mille on loonud Inteli ja mida haldatakse koos kogukonnaga. See projekt on alles eksperimentaalses etapis. VOL (Vulkan Overlay Layer) töötab kõigi mängudega, mis kasutavad Vulkanit. Originaal või mitte.

vulkaan-kattekiht

Mängijate poolt enim kasutatava riistvarateabe hulgas kuvab VOL ainult FPS-i ja ajaraami. Kuid nagu varem mainitud, on see alles eksperimentaalses etapis. On väga tõenäoline, et aja jooksul käivitatakse uued funktsioonid ja tarkvara täiustused.

Kuidas installida?

VOL on Mesa3D-sse lisatud alates versioonist 19.1. Kuna see on siiski alles katsefaasis, pole seda enamikus jaotustes veel installitud. Kuid saate seda kasutada mis tahes distroosil Steami kaudu Flatpaki kaudu.

• Installige Steam mis tahes distroosile Flatpaki kaudu:

flatpak install flathub com.valvesoftware.Steam

Vaata meid juhendaja Flatpaki pakettide installimise kohta. Arvestades, et peate lisama Flathubi hoidla, kui lisate oma sĂĽsteemis toe ainult Flatpakile.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

• VOL installimine Manjaro juurde, Arch ja derivaadid:

sudo pacman -S vulkan-mesa-layer

• Debiani uusim versioon installib tarkvara juba vaikimisi.

Laadige VOL alla käsitsi alla ja installige mis tahes levitamisse:

SEE Claudiokanal Sr Rob Linux Brasiilia loonud videod, mis õpetavad VOLi installimist kõikidesse peamistesse jaotustesse. Kontrollima:

Märge.: Ülaltoodud videos näidatud installimeetod on ette nähtud ainult testimiseks. Sellisel viisil installimisel ei saa tarkvara värskendusi ja võib pärast värskendamist enam töötada. Videoprotseduuri läbimisel pääsete juurde operatsioonisüsteemi failidele, seega olge ettevaatlik ja ärge kustutage ega muutke seda, mida te ei peaks. Tehke seda omal vastutusel.

Kuidas kasutada?

Kuidas VOL-i kasutada, on täpselt sama mis eelmine. Asendage lihtsalt parameetrid järgmistega:

VK_INSTANCE_LAYERS = VK_LAYER_MESA_kate

Lisateavet Mesa ĂĽlekattekihtide kohta: Gitlab

Kas tavaliselt jälgite mängimise ajal oma riistvara jõudlust? Kas tead juba seda rakendust või tead midagi muud? Andke meile kommentaarides teada.

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Ole osa meie kogukonnast aadressil Diolinux Plus!

Kõik on tänaseks isiklik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.