Mark Shuttleworth esitas Ubuntu 18.04 LTS-is Gnome’i kohta lisateavet ja kritiseeris kriitikuid

Kohe pärast Mark Shuttlworthi teade, et Canonical katkestab Unity tegevuse, nii Unity 8 ja 7, kui ka nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks mõeldud Ubuntu, hakkas Ubuntu kogukond seda kĂĽsimust arutama, eriti Gnome’i tagastamise kohta, oma Google Plusi kontol ta räägib Ubuntu kasutajaga ja selgitab põhjuseid, mis ta selleni viisid ning mida võime oodata Ubuntu 18.04 LTS-ist ja tulevastest versioonidest.

Ăśks tõstatatud punktidest hiljutises postituses on see, kas lubatud Ubuntu 18.04 LTS koos Gnome’i liidesega toob tegelikult puhta Gnome Shelli, sarnaselt sellele, mida Ubuntu Gnome praegu toob, või kas see rakendab uusi funktsioone või saadab Gnome’ile isegi teistsuguse kesta.

Ma ĂĽtlen, et kui see tõesti nii oleks – puhta GNome’i andmine -, oleks see Canonicali viis öelda, et töölaud oli tagaplaanil ja et selle rakendamine töölaua kasutaja ĂĽldiseks mugavuseks vastutab Gnome eest, tähendas see minu jaoks rohkem kui vahetust liides, eesmärgi surm, mis on töölaua jaoks Canonicali poolt lihtsam, sest see töö delegeeritakse.

Mark Shuttleworthi argumente ja kommentaare lugedes õnnestus mul mõnest asjast aru saada ja mõned kahtlused klaarida ning seda ma ka teiega jagan. Tahtsin juba öelda, et tema kommentaare lugedes mõtlesin: “Olen kõigega täiesti nõus, aga ikkagi on häbi.”

Ubuntu lõpp, nagu me seda teame?

Ubuntu 18.04 LTS naaseb Gnome’i, naaseb Gnome Shelli ja on täpselt samasugune nagu täna Ubuntu Gnome, see tähendab, et Canonical pakub mingil moel ainult taustsĂĽsteemi ja kogu suhtlus kasutajatega vastutab Gnome Destkop Enviromenti eest. hea või kuri. Nagu Mark kommenteeris, on eelseisev Ubuntu LTS “Kõik päkapikud“.

Ta kommenteerib, et tema eesmärk on toetada Ubuntu Gnome’i projekti jõulisemalt ja mitte luua midagi, mis konkureeriks teiste keskkondadega või selles kĂĽsimuses, puhta Gnome’iga tundub, et ta on väga väsinud ĂĽritamast asju teisiti muuta ja teda kritiseeritakse ning ta jõuab lõpuks rohkem rääkida neid teemasid.

Gnome ja KDE saavad aktiivselt osaleda lähenemisprojektis

Kuigi Gnome on taas tasemel, ütles Mark, et ta loodab, et DE arendustiim kaalub mõnda Unity jaoks loodud ideed. Ta vihjas millelegi, millest ma polnud kunagi kuulnud ega isegi kuulnud.

Tema kommentaaride kohaselt otsib ta enne Unity 8-ga lähenemise projekti alustamist Gnome’i ja KDE arendajaid, et tuua see lähenemisidee sinna, kus nad saaksid koos töötada, mõlema projekti puhul, mis nende sõnul on “umbkaudu tagasi lĂĽkatud”, see tähendab, et ta soovis algselt töötada valesti. See ĂĽks liides on mõeldud koondatud töölaua viimiseks GNU / Linuxi distributsiooni, kuid tohutut dialoogi pole, väidab ta.

Gnome’i puhul tähendab Red Hat isegi midagi sellist: “Kes te olete, et öelda, mida Gnome peaks tegema, kui te koodi koostöös koostööd ei teeMark kommenteeris, et ta arvas, et seisukoht on õiglane, ehkki karm, ja KDE puhul ĂĽtles ta, et selles suunas ei tehtud edusamme, kuna projektijuht ei tundnud tollase “hirmu” tõttu olevat piisavalt turvaline inimene. mõista sellise suurusega projekti.

Muidugi ei tea me tegelikult, mis toimub, kuid ma tõesti ei tea, et see katse on toimunud, mis paneb mind mõtlema, mis juhtuks, kui kumbki neist toetaks, võib-olla oleks Ubuntu Unityst lahkunud juba ammu ja võttis kasutusele Gnome’i või KDE Plasma, kuid kuna see nii ei olnud, otsustas Canonical panka viia ja projekti ise võimalikult kaugele viia.

Mis ma oskan öelda? Olenemata sellest, mis juhtub, imetlen inimesi, kes peksavad rinda ja ajavad asjad korda, imetlen rohkem kui neid, kes lihtsalt räägivad ja sõna otseses mõttes reegleid “jama teevad”.

Neile, kes armastavad Ăśhtsust 7

Ligi poolte töötajate kärpimisega hoitakse ĂĽhtsust 7, nagu me seda teame, “universumi” hoidlas ehk Markuse teabe tõttu, Canonical projekti enam ei juhi, kuid nagu iga teine ​​avatud lähtekoodiga projekt, kutsutakse huvilisi ĂĽles selle all töötama ja seda täiendama.

See tähendab, et kui teile meeldib Unity 7, saate seda kasutada Ubuntu 18.04 LTS-is, kuid peate selle ise installima, sest vähemalt praegu, kuna uudised on ka hiljutised, pole selle loomiseks olnud algatusi. maitse Ametlik Ubuntu koos Unityga.

Mirit ei kasutata Gnome’i keskkonnas, kuid ettevõte kavatseb hoida seda eraldi arengus, kuna seda kasutatakse juba väga hästi mitmes projektis Internet kõige jaoks, kus see töötab tõeliselt hästi, samuti Locked, mis on tarkvara levitamiseks väga lihtne ja funktsionaalne viis.

Probleemid kogukonnaga, eriti vaba tarkvara toetajatega

See on see osa, mille puhul ma identifitseerin end mõttelt: “Sa pole ĂĽksi”, hoides proportsioonid muidugi õiged.

Vihkamine, mida Ubuntu vabatarkvara kogukonnas tekitab, on midagi, mida ta enda sõnul ei mõista. Kui ta proovis leida silmatorkavat uut liidest – mis saavutab oma eesmärgi, muide, heas või halvas olukorras, on Ubuntu Unity tõttu visuaalselt laialt tunnustatud – Looge uus graafikaserver (Mir), looge uus paketivorming, kogukond on väga vihane.

“PĂĽĂĽan luua uusi häid asju ja anda see kogukonnale täiesti sĂĽdamest ja avatud lähtekoodiga tasuta ning saan tohutut kriitikat!

Miriga seotud vihkamispeod on minu meelest arusaadavad, Mir on tasuta tarkvara ja teeb midagi, mida kasutaja ei näe eriti hästi. Kuid arutelu selle ümber muutub irratsionaalseks poliitiliste võitluste või kliimamuutuste kujul, kus ühelt poolt olemine tähendaks teiste tasuta algatuste vastu astumist, seega on pigem see, et inimesed peavad valima pooled ja olema neile lojaalsed, mõistmata, et kõik avatud lähtekoodiga projektid saavad koos töötada ja õppida.

Vaba tarkvara kogukonnas on suur probleem, kui mõistate, et on liikmeid, kes pigem vihkaksid teisi inimesi, kes töötavad sageli samade asjade ja eesmärkide nimel, inimesi, kes otsustavad pigem vihata kui armastada kedagi, kes hoolib oma töö tegemisest piisavalt. oma elu mõttena ja muutke see tehnoloogia kättesaadavaks tegemiseks kõigile vabalt kättesaadavaks.

Kogu viha, mis meil on olnud viimastel aastatel, eriti Miriga seoses, viis mind muutma oma arvamust vabatarkvara kogukonna kohta, seades kahtluse alla, mida sõna „kogukond” nende inimeste jaoks tähendab.

Varem arvasin, et privileeg on võimalus teenida inimesi, kes kummardavad sama palju kui mina, kuid nĂĽĂĽd arvan, et paljud vaba tarkvara kogukonna liikmed on lihtsalt asotsiaalsed inimesed, kes armastavad vihata seda, mis on peavool. Kui Windows oli teistest Linuxi distributsioonidest populaarsem, keskendusid inimesed sellele oma vihkamisele, ratsionaalselt, Windows tegi palju asju hästi ja vääris inimeste vihkamist, kes seda vihkasid lihtsalt seetõttu, et see polnud kõige rohkem nende poolel. “

Ma ise ei suuda mõista inimesi, kes tähistavad sellise projekti lõppu nagu Ubuntu Phone või Unity, kes tähistavad ettevõtte loomist, mis on selle loomisest alates investeerinud vabatarkvarasse, nagu oleks see langenud vaenlane.

Need võivad olla inimesed, kes pole oma kitsa mõistuse tõttu kunagi nii suurt midagi proovinud teha. Kood võib olla avatud, kuid mitte nii palju mõelda.

Inimesed ĂĽtlevad “nĂĽĂĽd saavad nad kaaluda Ubuntu kasutamist “, lihtsalt sellepärast, et Gnome naaseb vaikeliideseks, pole justkui Ubuntu Gnome’i olnud olemas alates 2013. aastast ja Gnome Shelli saab sinna installida alates EVERist. Silmakirjalikkus? Anna mulle teada

Kes peab muretsema Microsofti ja Apple’i pärast, kui kogukonnad ise muutuvad mĂĽrgisemaks kui ĂĽhe tehnoloogiagigandi turule manööverdamine?

Mõned Linuxi kasutajad (ops, GNU / Linux) tahavad tõesti tunda end spetsiaalses klubis, võib-olla on see tõsi, aga mitte nii, nagu nad ette kujutavad, kui sa mõistad, mida ma silmas pean.

„Kui Ubuntu sai peavooluks, nihkus vihkav fookus veidi ja langes meie peale palju suurema jõuga kui keegi eeldas. Kui Canonical läks peavoolu, langes irratsionaalne viha meie projektidele. Ma näen samu “muppette”, kes kurdavad turu duaalsuse ĂĽle, et Android ja iOS väidavad, et vajavad konkurentsi, ja ĂĽtlevad siis, kui kohutav Canonical sellele turule investeerib (tasuta tarkvara kasutades!), Nii et kurat seda jama. “

Ja see on tema tehtud lööklaine, tahtsin lihtsalt öelda, et saan täiesti aru, mis toimub. Kogu minu jaoks sobiva alandlikkuse ja kõik, mida saate teksti ees tõlgendada, usun, et enamik armsaid lugejaid ei kujuta ette, mida tähendab olla “peavoolus”, populaarsusel on kaks kĂĽlge, ĂĽks hea ja ĂĽks kĂĽlg halb. Rumala kriitika käsitlemiseks peab teil olema rahulik pea, kuid olete väsinud, olete väsinud, mõnikord kĂĽsite endalt, kui kaugele võib kohtuotsuse rumalus minna inimestelt, kes ei taha teid kunagi isegi isiklikult näha.

Mark Shuttleworthi tunnistuses sõites tean, mida tähendab proovida ilma toetuseta hakkama saada, ma tean, mis tunne on näha, et nn kogukonnajuhid on täiesti teadlikud sellest, mida teete, ja süüdistatakse teid igasugustes julmustes, isegi kui see praktilises mõttes võib olla oleme teinud teiste heaks rohkem häid asju kui iseenda jaoks.

Nad unustavad, et meile meeldivad ja kaitsevad samad asjad, võib-olla erineval viisil, kuid mõne inimese jaoks tähendab “erinevalt mõtlemine” tegelikult vaenulikkust, vihkamist, võitluse vastaseks olemist rohkem kui kedagi, kellel seda tegelikult on. vastuolulised ideed ja kes teab mida. mida veel. See tuletab mulle rohkem meelde religioosset sallimatust kui arvutiprogramme.

Mark vihjab, et Canonicalu eesmärk on pakkuda parimat tarkvara turul, kus see on kõige võimsam, ja aja jooksul avada ettevõtte kapital investoritele ning seetõttu ei saa sellised projektid nagu Unity, mis pole veel kasumit teeninud, olla veenev argument. investorid nendega töötama, vähendades sel põhjusel kulusid ja keskendumist.

Ubuntu sai lõpuks pigem „Fedora .deb“, kui nägin ühte teist meie Facebooki grupis kommenteerimas ja sama eesmärgiga.

Tundub, et Markil on igav hakata tegelema inimestega, kes pole tema maailma kunagi ĂĽletanud. Nagu keegi, keda ma tean.

Tekstil (ja minu omadel) on palju üldistusi, nii et loomulikult ei sobi kõik selle parameetriga, vähemalt minu eest rääkides võin öelda, et mul on au ehitada sallivam, mõistvam ja optimistlikum publik, kes mõtles praktilisele viisile ja objektiivselt, kes minu tunnet jagavad, võib tehnoloogia (mis tahes kujul) võtta huvilistele hõlpsasti ligipääsetaval viisil, kui te poleks teie, oleksin loobunud. Õnneks mulle meeldib see, mida ma teen.

Nii mõnegi “Xaatos” kahetsuse jaoks näeme järgmine kord! ?