Mark Shuttleworth kommenteerib, et IBMi ostetud Red Hat võib aidata Ubuntu

Mark Shuttleworth tee blogisse postitus Ubuntu, kommenteerides omandamist Punane Müts läbi IBM ja see on Ubuntu jaoks hea uudis.

Nagu me eelmisel nädalal teatasime, müüdi Red Hat IBM-ile 34 miljardi dollari eest ja sellest sai ettevõtte korporatiivses maailmas suurim ost. Ja Canoni omanikud räägivad sellest

Postitus õnnitleb punast mĂĽtsi rolli eest, mida ta on mänginud avatud lähtekoodi kui väga elujõulise alternatiivi rakendamisel UNIX-ile, mängides seega selles liikumises võtmerolli. Ta lisas ka, et “omandamine on märkimisväärne areng avatud lähtekoodist peavoolu raamistikuni”. Kuid ta ei jätnud Red Hati kinnitamist, kuna nad on IoT, Cloud, Kubernetes, OpenStack segmendis konkurendid järgmise avaldusega:

„Viimase kahe aasta jooksul on paljud Red Hati juhtivad kliendid valinud Ubuntu ja värbanud Canonicali, et luua õhem ja tõhusam avatud lähtekoodiga infrastruktuur ning lahendused uutele ja olulistele algatustele. Nende hulgas on meil suuri panku, telekommunikatsiooniettevõtteid, valitsusi, ĂĽlikoole, lennuettevõtjaid, kindlustusseltse, tehnoloogiagigante ja meediakonglomeraate. Paljud on avalikult ja kasvava veendumusega rääkinud oma edust Ubuntu kasutamisel. “

Kui soovite lugeda Marki algset postitust, klõpsake siin.

Samuti käsitleme seda teemat aadressil Diolinuksi reedene saade, kuhu me panime oma ideed ja kuidas see võib mõjutada teisi Linuxi pakkuvaid ettevõtteid (nagu Canonical ja Suse) ning kas see mõjutab ka Fedorat.

Samuti on hea näha, et Canonical pöörab tähelepanu turu liikumisele ja positsioneerib ennast jõuna väga kasumlikes valdkondades, näiteks “Cloud Public”, “OpenStack”, valitsus, ĂĽlikoolid ja teised.

Mark Shuttleworth on ärimees ja võttis aega, et oma ettevõtet “röökida”, esitades seda lahendusena neile, kellele IBM ja Red Hati kliendid ei meeldi. Mida te sellest avaldusest arvate?

Järgmine!