Mars Express jälgib Marsi pilvede moodustumist

Alates 13. septembrist on Mars Express saatnud Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) pilte imelikust valgest sabast Arsia Monsist, ühest kolmest Tharsise piirkonna vulkaanist, mis on „üks geoloogiliselt huvitavamaid ja uuritumaid piirkondi. planeedi pinnal ”.

ESA on nüüd selgitanud, et olenemata nende asukohast ei ole tegemist vulkaanilise aktiivsusega seotud pilvedega, vaid orograafiliste pilvedega, see tähendab vee jääpilvedega, mille põhjuseks on vulkaanibaasi mõju veevoolule. õhk. 10. oktoobril ulatus pilv enam kui 1500 kilomeetriks.

Nende jääpilvede teke näib olevat mõnevõrra hooajaline, seda on varem täheldanud Mars Express ja muud missioonid aastatel 2009, 2012 ja 2015 ning nende välimus varieerus kogu Marsi päeva jooksul. Hommikuti kasvab see pikenduses ja allatuules, saavutades nii muljetavaldava suuruse, et suudab selle nähtavaks teha isegi Maa teleskoopidele.

Flickr ESA kaudu saate jälgida selle pilve igapäevaseid edusamme, mida on täheldatud nähtava ja lähedase infrapuna kaardistamise spektromeetri (OMEGA) ja Mars Expressi kõrglahutusega stereokaamera (HRSC) abil.