Marsil elada 705 inimese seas on kolm portugallast

Marsil elada 705 inimese seas on kolm portugallast

Gracinda Santa Maria da Feirast, André ja João, mõlemad Lissabonist. See on Portugali kandidaat programmi Mars One 705 osaleja nimekirjas, inimesed, kes soovivad esimest korda võtta inimesi, kes elavad ja koloniseerivad punast planeeti.

Finalistide nimekiri on äsja avaldatud ja välja on valitud veel kaks inimest, kes elavad Portugalis: Deborah, kes elab Sao Pedro do Estorilis, kuid on pärit Ugandast, ja Norma, kes elab Lissabonis ja Brasiilias.

Kandidaatide profiilid ei avalda kunagi nende täisnimesid, võib-olla privaatsuse huvides.

Kolm portugallast olid kandidaatide hulgas kolmandiku kärpimise vastu. Seda seetõttu, et Marsil saab elada ainult väga väike arv inimesi.

Ăślejäänud 705 kandidaati korraldavad nĂĽĂĽd intervjuud Mars One’i hindamiskomisjoniga, tähistades teise valimisvooru ametlikku algust. Intelligentsus, teadmised, kohanemisvõime ja isiksus on mõned peamised omadused, mida hinnatakse.

Mars One programmis on rohkem kui 200 000 inimest, kes on huvitatud nn ühesuunalisest reisimisest. Praegu on esindajaid 99 riigist, kuid järgmises etapis on neid palju vähem: plaanid näitavad mitme rahvusvahelise meeskonna moodustamist, mis koosnevad ainult kahest elemendist, ühest mehest ja ühest naisest.

Erinevaid liikmeid koolitatakse spetsiaalsete moodulite abil, nii et “tehniliste” probleemide puhul pole ohus ellujäämine – probleemide lahendamine masinates ja elektroonikas, tervis ja geoloogia on mõned valdkonnad, kus hakkajaid astronaude koolitatakse.

Mars One missiooni esimene lend on kavandatud nelja aasta pärast, samas kui esimene mehitatud missioon peaks toimuma alles 2024. aastal, kusjuures kaubanduskeskus peaks kavandama 2025. aastat.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi