Marsil võib küll olla piisavalt hapnikku, et elu toetada, kuid see pole siiski inimestele sobiv

Uuringud ja avastused, mis näivad viitavat elu olemasolule Marsil, on olnud järjestikused, alates Texase ülikooli teadlaste avastusest 2016. aastal jää ladestus Marsi kivise pinna all, mis võiks toimida tulevaste inimeste sissetungijate veehoidlana.

Selle aasta lõpus avaldas Itaalia teadlaste meeskond uuringud, mis viitavad sellele, et Marsil võib olla suur soolase veega järv lõunapooluse juures jääkatte alla peidetud. Nüüd näitab uus uuring, et mõnes Marsi piirkonnas võib olla piisavalt hapnikku, et toetada mõnda elusolendit, sealhulgas mikroobide elu.

“Leidsime, et Marsi hapukurk võib mikroobide hingamiseks sisaldada piisavalt hapnikku,” ütles AFP NASA Jet Propulsion Laboratory teoreetiline füüsika, uuringu juhtiv autor Vlada Stamenkovic.

Teadlased töötasid välja mudeli, mis arvutab Marsil oleva soolvees lahustunud hapniku koguse ja vastavalt õppida avaldati sel esmaspäeval Nature Geosciense’is, võib umbes 6,5% Marsist sisaldada pinnal hapniku kogust.

Ameerika kosmoseagentuur eelistab siiski jääda ettevaatlikuks, sest Marsi pinnal pole veel kindlat teavet vee olemasolu kohta, mistõttu pole võimalik ka teada, kas tõesti on soolase vee sete, millel on piisavalt hapnikku elu toetamiseks. loom nagu käsn.