contador gratis Saltar al contenido

Martsipaniprojekt: Apple'i plaan viia iOS-i rakendus Mac-i

Martsipaniprojekt: Apple'i plaan viia iOS-i rakendus Mac-i

Läheme tagasi peaaegu 12 aasta pärast (jah, me oleme juba vanad), et meenutada 2007. aasta jaanuari peakonkursi, kus Steve Jobs esitleb iPhone originaalne selle inimese arvates, kes teile selle kirjutas, klassikaline hetk tegevjuhi "showmani" poolel. Võib-olla mäletavad ainult kõige kirglikumad, kuid üks väljendeid, mis tekitas ülaltoodud videos kell 8'44 "vaatajaskonna kõige entusiastlikuma reaktsiooni, on järgmine: IPhone töötab OS X (iPhone töötab OS X või hiljem macOS).

Ei, Jobs ei valeta: sellel erakordsel seadmel, mida kolm aastat hiljem hakatakse nimetama iOS-iga, on tegemist Maci opsüsteemi vundamendi rekonstrueerimisega ja seetõttu on sellel mitmeid eeliseid, mis on peamiselt sammastele, millele Apple täna toetub: kerge, turvaline ja lihtne.

Kaksteist aastat hiljem on stsenaarium väga erinev. IPhone'ist (ja sellest tulenevalt ka iOS-ist) on saanud Apple'i lipulaevtooted ja see on muutnud selle planeedi üheks suurimaks ja võimsamaks digitaalseks ökosüsteemiks; seda Macomakorda saab jätkuvalt väga hästi hakkama, tänan teid, kuid väga sarnastel asjaoludel nagu kümme aastat tagasi. Muidugi on meil olemas kõik looduslikud ja tehnoloogilised töötlemise edusammud ja uute funktsioonide lained, mis on vahepeal tekkinud, kuid status quo Apple'i arvutid on viimase kümnendi jooksul põhimõtteliselt samaks jäänud, samal ajal kui tema kaasaskantavad õed-vennad hüppavad edasi ja tulistavad.

seega aega tagasi anda.

Eilses peakõnes ütles Apple oma kõige karismaatilisema inimese Craig Federighi kaudu rasvases kirjas, et tal pole kavas makrosid iOS-iga ühendada, kuid see ei tähenda, et esimesed ei saaks ära kasutada muljetavaldavat ökosüsteemi ja rakenduste universumit, kust teine. Sellel projektil, mis kuulutati WWDC-s eelvaatena ja mis algab ametlikult 2019. aastal, on sisemine kood Martsipan, ja juba kaks aastat Cupertinos käinud ja järgmise paari aasta jooksul jätkuva töö tulemusi, väitis Federighi intervjuus Lauren Goode'ile KAabel.

Craig Federighi tutvustab iOS 12

Juhatuse sõnul on projekti peamine eesmärk Martsipan sundides arendajaid iOS-i rakendusi Mac-i portima võimalikult vähese vaevaga ja see saavutus saavutatakse toetades rakendust raamistik UIKit tutvustati macOS Mojave'is mittealgatajatele, UIKit on platvorm iOS- ja tvOS-rakenduste loomiseks (Mac-rakendused kasutavad vanemat AppKitit). Teisisõnu, iOS-ist Mac-i kantav rakendus on täielikult natiivne, arvutitele mõeldud ja korralikult töötava liidesega; me ei räägi emulaatorist või midagi sellist, mis oleks kurb.

Nagu me teame, olid tegelikult neli uut Maci rakendust, mis eile tutvustati, Ma töö esimesed viljad: News (Uudised), Bolsa (Laos), Diktofon (Häälmemo) ja Casa (Kodu) on nende kolleegi otsene kohandamine iOS-i jaoks ja selle uue MA-projekti esimene maitse reaalses elus.

Kodu- / kodurakendus macOS Mojave'is

Arendajad, kes panid käed MacOS Mojave (ja selle sisemise versiooni) esimesele eelvaatele Martsipan) kirjeldas selle tööriista juba mõnda detaili ja muidugi ilmub selle kohta lähipäevadel / nädalatel palju; neile, kes on huvitatud selle tehnilisemast osast, on mõned selle ala spetsialistid postitanud oma leiud Twitterisse, näiteks Steve Troughton-Smith, Jake Marsh ja meie sõber Guilherme Rambo.

Nagu Craig märkis, ei ole iOS-i rakenduse Mac-i teisendamise protsess siiski täielikult automatiseeritud ega ka see, arvestades, et tegemist on kahe väga erineva keskkonna ja interaktsioonimeetodiga (rütmid ja klaviatuurid / hiired) ning Apple ei plaani teha Mac-arvutit ekraaniga puudutus, veel üks punkt, mida tegevjuht intervjuus kordas. See tööriist teisendab automaatselt mõned (näiteks iOS-is pika vajutamisega loodud liideselemendid teisendatakse Macis automaatselt kahe sõrme klõpsuks), kuid teatud projekti alasid, näiteks menüüsid, tööriistaribasid ja külgriba, muudetakse käsitsi. Xcode annab teile võimaluse anda märku, et töötate iOS- ja macOS-süsteemide projekti nimel.

See pole * mitte * idee, kuidas see praktikas töötab.

Seda on hea meeles pidada, ehkki üleminek Macilt ARM-i arhitektuurile on nüüd a avalik saladus, on meil täna veel stsenaarium, kus iOS-i ja macOS-i töötavad seadmed põhinevad endiselt ühelt poolt erinevatel ARM-i arhitektuuridel, teisalt x86-l. Federighi sõnul ei tohiks see dihhotoomia põhjustada Macis iOS-ist teisaldatud rakenduste jõudluse langust; kõik sellepärast, et tema sõnul jagavad kaks platvormi juba mitmeid tehnoloogiaid ja API-sid (näiteks metallid), mis võimaldavad neil töötada väga rahuldava võrdsuse ja ühtsuse tasemel. Nii et (oletatav) üleminek ARM-ile ainult * suureneb * Martsipan, pole võimalik.

Muud üksikasjad Martsipan ikka udune. Näiteks ei tea me, kas arendajad, kes portivad iOS-i rakendused macOS-i, saavad neid rakendusi Internetis levitada või müüa või saavad neid pakkuda ainult Mac App Store'is; pole teada ka see, kas selle protsessi suhtes kohaldatakse Apple'i kõva liini juhiseid või kas mõnda rakendust saab muuta Maci jaoks rakenduseks, sõltuvalt ainult arendaja soovidest. See on küsimus, millele lähiajal kindlasti vastatakse. See, mida me eile nägime, oli vaid üks Peek Peek; Apple teab, et kui nad selle kohta midagi ei ütle, leiab Rambos da Vida uudsuse üksikasjad süsteemi ja rakenduskoodide lugemise teel.

Praegu võime end rahuldada mõttega, et meie kaanega arvutid saavad väga laheda tõuke selles mõttes, et nad on kaasaegsemad, neil on juurdepääs hiiglaslikele ökosüsteemidele ja ilma ühilduvusprobleemideta. Mida sa kõige sellelt ootad? Jäta oma arvamus allpool.