Masendunud soovist müüa mängude muudatusi

Masendunud soovist müüa mängude muudatusi

Kui videomängustuudio annab lõpptoodangu tarbijatele välja, võib mäng isegi tulla kvaliteediga, kuid paljude kasutajate jaoks pole see piisav. Alati on midagi puudu, kas tehnilises aspektis, gameplays või pealkirja “hullul” tasemel.

Nii mõnigi programmeerija asus tööle ja otsustas mängu muuta. Reeglina see mod neid jagatakse foorumites, kuid nende mõju on nii suur, et nad teevad pealkirju spetsiaalses ajakirjanduses. Vaadake näiteks artiklit, kus on üksikasjalikult välja toodud kümme modi, mis muudavad The Elder Scrolls V: Skyrimi pealkirjaks “täiuslik”.

Ja Skyrimi valik pole siin süütu. Just seetõttu, et see on esimene mäng, mille modifikatsioone saab müüa suurima arvutimängupoe Steami kaudu.

See on Valve digitaalsel turul uudsus ja on viimaks ametlikult sisse seadnud uue ametliku monetiseerimise vormi, mida sõltumatud programmeerijad saavad uurida.

Kuid Valve liikumine on arutelufoorumis teinud lahkarvamusi. Osa kogukonnast, mis on seotud mod on protestinud, et ettevõte soovib teenida raha millestki, mis on siiani olnud peaaegu alati tasuta. On isegi veebipöördumine, milles on üle 33 000 allkirja, milles palutakse projekti tagasivõtmist, nagu PC World osutas.

Tõde on ainult neil, kes soovivad Valve programmiga liituda. Kuid hirm võib peituda selles, et ettepanek on liiga ahvatlev programmeerijate jaoks, kes mõnel juhul loomingusse sadu tunde investeerivad.

Seni, välja arvatud kogukonna annetused ja panused, on moderaatorid mõnikord teinud tööd stuudiotes.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi