Meditsiinimeeskond kasutab iPhone’i vähi avastamiseks teadustöös ja saavutab 99% täpsuse.

Kui on üks valdkond, kus Apple püüab parandustele kaasa aidata, on see pärit Terviseks. Tuleb tunnistada, et ettevõte panustab kiipe õunakell olla vastutustundlik vahend kogukonna elukvaliteedi parandamiseks. Kuid seekord on terviseuuringute abistamise eest vastutavad seadmed iPhone.

Washingtoni osariigi ĂĽlikool teatab oma veebisaidil, et uurimisrĂĽhma juhib dotsent Lei Li õnnestus Apple’i nutitelefon muuta odavaks “kaasaskantavaks laboriks”, mis suudab pakkuda sama kvaliteeti kui mis tahes muu labor.

Nutitelefoni kui spektromeetri illustratsioonNutitelefoni kui spektromeetri illustratsioon

Li ĂĽtles, et kaasaskantav labor suudab spektromeetriga proove uurides tuvastada interleukiin-6 (IL-6) – kopsudes, eesnäärmes, maksas ja ninakõrvalkoobastes leiduva kasvajamarkeri. See struktuur pole siiski uuenduslik; tegelikult on loomingu suur erinevus võime analĂĽĂĽsida kuni kaheksat erinevat valimit korraga. Sel viisil on diagnostilise täpsuse määr kuni 99%!

Testimine viidi läbi iPhone 5-ga, kuid professor teatab, et töötab välja seadmega, mida saab reguleerida nii, et see sobiks teiste nutitelefonidega.

spektromeeter iPhone

Uuringud on läbinud testi reaalsetes olukordades kasutamiseks. Leiutise tõhusus ja kaasaskantavus on selline, et peale selle, et seda saab kasutada Ameerika Ühendriikide haiglates ja kliinikutes, kus on suured proovid ja vähe laboreid, ütles professor, et seda saavad kasutada kaugemates kohtades töötavad arstid ja nad ei saa võta kaasa kogu labor.

See võimaldab tuua tehnoloogia kohtadesse, kus vähidiagnostika pole veel kaugelearenenud või on endiselt liiga kallis. Algatus, mis päästab kindlasti palju inimelusid!

[via 9to5Mac]