Meelelahutus- ja fotorakendusi kasutavad portugallased kõige rohkem

Portugali keel kasutab enim meelelahutuspiirkonna mobiilirakendusi (27%) ja fotograafiat (15%), selgub TNS-i poolt läbi viidud mobiilse elu uuringust. 58 riigis 48 tuhande mobiilikasutajaga läbi viidud uuringust saadud andmed näitavad, et spordirakendused on ka mobiiltelefonides kõige populaarsemad (neid kasutab 105 vastajat).

Professionaalsetele rakendustele jagati vaid 7% ja ostudega seotud rakendused hõlmasid 5 parimat – 4% kasutajatest tunnistas, et kasutas seda tĂĽĂĽpi teenuseid või sisu.

Pildi nimi

Mis puudutab mobiiltelefonides enim kasutatavaid funktsioone, siis veebi sirvimiseks kasutatakse esimest positsiooni, mida kasutab ära 18% mobiilikasutajatest. E-posti kasutab mobiilis 15% vastanutest ja sotsiaalvõrgustikes 12%, mis on tunduvalt madalam näitajast kui teistes riikides, näiteks Hispaanias, Kreekas, Itaalias või Türgis.

Ka vähese väljendusastmega hakkavad asukohateenused Portugali turul väljenduma, kusjuures 9% mobiilikasutajatest kasutab seda tehnoloogiat ära. Arvatakse, et arv kasvab kiiresti, kui uuringule vastanud mobiilikasutajate kavatsus kinnitatakse: 39% -le on tagatud, et nad kavatsevad seda tüüpi teenust kasutama hakata.

Huvi (nende jaoks, kes seda ei kasuta) on e-posti kasutamine mobiiltelefonides, sotsiaalvõrgustike ärakasutamine või Interneti-ühenduse loomine Wi-Fi kaudu umbes sama suur.

TNSi uuringut, mille peamised järeldused avaldatakse veebis, tutvustatakse täna hommikul Lissabonis.

Pildi nimi

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira