Mees mõisteti Apple Payi 1,5 miljoni dollari suuruse kelmuse eest 4 aastaks vangi

Mees mõisteti Apple Payi 1,5 miljoni dollari suuruse kelmuse eest 4 aastaks vangi

SEE Ameerika Ăśhendriikide justiitsministeerium teatas, et kirub Daniel Butler, 30-aastane mees, elanik Miami (Florida), see tähendab 4 aastat vangistust Apple’i mobiilimaksesĂĽsteemi petmise eest.

Kohtudokumentide kohaselt olid Butler ja veel kolm teist vähemalt juurde pääsenud 477 krediitkaardikontot ja selle linkimine Apple Pay oma iPhone’is. Nii et Butler ja tema kaaslased said selliseid kaarte kasutades osta. Tulemus: rĂĽhm sai rohkem kui 1,5 miljonit dollarit pettuse teel.

Uurimise andmetel langes ebaseaduslik tegevus kokku pettustega, millest hakati teatama 2015. aasta märtsis, umbes kaks kuud pärast kuriteo algust; üks Butleri kaaslastest on süüdi mõistetud ja eeldatavasti esitatakse veel kaks süüdistust selle aasta lõpus.

Kuriteo üksikasjad polnud selged. Arvatakse, et kui petturid saavad juurdepääsu kaardinumbritele, pöörduvad nad otse väljaandva panga poole ja esinevad konto omanikuna, et saada vajalikku teavet ja siduda kaart Apple Payga.

See aga ei tähenda, et Apple Pay oleks ebakindel: isegi kui tehingud tehakse iPhone’i või Apple Watchi kaudu, peavad kontrollimisprotsessi läbi viima pangad ja finantsasutused.

2015. aastal näitas Drop Labsi avaldatud turvaraport, et paljud pangad ei olnud rakendanud Apple Payi kaartide lisamiseks vajalikke kontrollisamme, mis võib olla põhjuseks pettuste suurenemisele pärast seda.

AppleInsideri kaudu