Meeting Zoom: kuidas toimivad videokonverentside saidid

Zoom Meeting on ettevõttekeskkondadele suunatud videokonverentside tööriist, mis toetab veebiseminari reĹľiimis kuni 500 osaleja ja 10 000 vaatajaga kohtumisi. Ettevõttes laialdaselt kasutatav lahendus paistab silma kõigi seadmete ĂĽhenduse stabiilsuse poolest. See teenus töötab Windowsi, macOSi, Linuxi, iPhone’i (iOS) ja Androidi brauserite ja rakenduste kaudu. Samuti on ĂĽhilduvus sissehelistamisteenustega, mis võimaldab teil osaleda ainult heliga tavapäraste telefonikõnede kaudu.

LOE: Kuidas kasutada telefonis rakendust Zoom veebivideokonverentside jaoks

Kuigi see keskendub tellimusega ettevõttele, on üksikute vähem ressurssidega kasutajatele tasuta juurdepääsu tasuta versioon. Vaadake allpool tarkvara pakutavat, nende eeliseid ja puudusi ning erinevusi teiste turul olevate videokõnetoodetega.

Ăśks viiest koosoleku suum on videokonverentside tööriist, mis võtab vastu kuni 500 osalejat – Foto: avalikustamine / suum

Zoom Meetings on videokonverentside tööriist, mis võtab vastu kuni 500 osalejat – Foto: avalikustamine / suum

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Zoom Meetingi toiming sarnaneb teiste selle segmendi lahendustega. Koosoleku administraatorid saavad luua ruume ja saata kutseid e-posti teel või lingi kaudu kõigile liitudele, isegi kui neil pole teenuses kontot. Juurdepääs sellele lihtsalt brauseri või rakenduse kaudu ja sisestamiseks sisestage nimi.

Kasutaja, kes kontrollib seanssi, peab programmi installima, et pääseda juurde põhifunktsioonidele, näiteks liikmete vaigistamise ja ekraani jagamise juhtnuppudele. Haldur saab selle konfigureerida nii, et ainult tema saab oma ekraani jagada või lubada seda teistel kasutajatel samaaegselt teha.

On kolm kasutusstsenaariumi: konverentsi jaoks, kus üks liige on kohal interaktiivse publiku jaoks, mis koosneb 100 kuni 500 inimesest; koosolekute jaoks, kus sama ülesanne on kuni 500 osalejal ja 49 võivad ekraanile ilmuda üheaegselt; ja veebiseminari režiim, kus on võimalik laiendada publikut 10 000 vaatamisõigusega osalejani.

2 kĂĽlastajat 5-st saavad koosolekuga liituda arvuti, tahvelarvuti või mobiiliga – Foto: avalikustamine / suum

KĂĽlalised saavad koosolekule siseneda arvuti, tahvelarvuti või mobiiltelefoniga – Foto: avalikustamine / suum

Zoomi koosolekute koosolekud, veebiseminarid või konverentsid pakuvad ühele või mitmele võimsa funktsiooniga liikmele otsevestlust, failiedastust, mikrofoni juhtimist, tahvleid ja ekraani jagamist. Näiteks võib olla võimalik jagada arvutist materjali ja võimaldada teistele juurdepääsu suhtlemiseks ja kohtumiste korraldamiseks.

Koosoleku juht võib osalejad eraldada ka ühekordse tegevuse jaoks iseseisvate videokõnedega rühmadesse ja tuua kõik kindla aja möödudes tagasi ühte virtuaalsesse ruumi.

3/5-st Koosolekuna kĂĽlalisena liitumiseks pole vaja kontot luua – Foto: avalikustamine / suum

Koosoleku kĂĽlastajana sisenemiseks pole vaja kontot luua – Foto: avalikustamine / suum

Kõnesid saab salvestada ainult videole või helile ning salvestada suumipilve või hankida MP4-failina, mida saab esitada igas mängijas. Täpsemates plaanides on võimalik lisada koosolekute automaatne transkriptsioon.

Koosolekute ajastamiseks ja meeldetuletuste saamiseks on võimalik integreerida tarkvara ettevõtte kalendrisse, samuti hankida rida osalemisaruandeid, sealhulgas tegevuse jälgimist – võib-olla näiteks selleks, et teada saada, milline liige minimeeris videot keset koosolekut.

Lisafunktsionaalsust saab integreerida kolmandate osapoolte teenustega, nagu Google Calendar, Google Drive, Dropbox, IFTTT, Outlook, Skype ja Salesforce.

4/5-st Koosoleku suumil on vestlus, ekraani jagamine ja muud funktsioonid – Foto: avalikustamine / suum

Koosoleku suumil on vestlus, ekraani jagamine ja muud funktsioonid – Foto: avalikustamine / suum

Vaba viis ei paku üksikasjalikku aruandlust ja piirab kolme või enama osalejaga kohtumisi 40 minutiks. Võimalike koosolekute arv pole aga piiratud, samuti pole piiratud ainult kahe inimese vahelise koosoleku kestusega.

Pro versioonis hüppab osalejate maksimaalne arv 14,99 USA dollari (umbes R $ 60) kuutasu eest 100-ni, kusjuures seansi kohta on lubatud 24 tundi. Lisaks 1 GB pilvemälule saavad kasutajad juurdepääsu ka administraatori tööriistadele, tugitoele ja Skype for Businessiga integreerimisele.

Äriväljaanne vabastab salvestuste automaatsed transkriptsioonid ja suurendab koosolekuliikmete arvu 500-ni. Selles kategoorias on võimalik suurendada ka põhisalvestusruumi lisatasu eest 19,99 dollarit (80 USA dollarit) ja vähemalt kümne haldurikonto nõuet.

Kui valite ettevõtte, saate virtuaalsele koosolekule lisada kuni 500 inimest ja saada piiramatu salvestusruumi koos transkriptsiooniga. See maksab sama palju kui äri, kuid nõuab vähemalt 50 kontot, mille igakuine tellimus on 19,99 dollarit. Brasiilia jaemüüjad müüvad seda paketti aastamaksuga 1799 R $ 10 osamaksena või 1399 R $ sularahana.

5/5 Tasuta kava võimaldab kuni 40-minutilisi kohtumisi 100 inimesega – Foto: avalikustamine / suum

Tasuta kava võimaldab kuni 40-minutilisi kohtumisi 100 inimesega – Foto: avalikustamine / suum

Erinevus konkurentidega

Zoomi peamine eelis enamiku konkurentide ees on suurem integreeritus, piiramatu pilves salvestamise salvestamine ja osalejate gruppidesse eraldamine videokonverentside ajal. Lisaks võitis see selliseid konkurente nagu GoToMeeting (GoToWebinar) ja Microsoft Team, et pakkuda tasuta versiooni, millel on palju võimsaid funktsioone ja ilma konto loomiseks ettevõtte e-posti aadressita.

Zoom Meeting on üks parimaid videokonverentside tööriistu turul, kuid see pole mõeldud kõigile. Tavakasutajaid või spetsialiste, kes vajavad väheste osalejatega videokõnesid, teenivad tõenäoliselt paremini lõpptarbijale mõeldud lahendused, näiteks WhatsApp, Telegram või Skype. Microsofti teenus on võimeline toetama kohtumisi kuni 50 inimesega.

Olukord muutub aga siis, kui on vaja korraldada otseülekandeid veebis või kohtumisi suurte meeskondadega, mis asuvad erinevates füüsilistes asukohtades. Sellised tööriistad nagu Zoom võimaldavad teil luua kutseid, saata juurdepääsulinke ilma kontot omamata ja luua tõelise virtuaalse koostöö keskkonna. Te ei pea isegi maksma: enamikus stsenaariumides piisab tasuta kontost kuni 100 osaleja piiramatute lühikohtumiste jaoks.

Kas Udemy kursused on tööturul väärtuslikud? Uurige seda TechTudo foorumitest.

Skype Online: õppige kasutama

Skype Online: õppige kasutama