Megadomeen on Gaboni valitsuse poolt blokeeritud

Kim DotComi uus veebipõhine failisalvestusteenus Mega nägi, et Gaboni valitsus, terminoloogia .ga omanik, blokeeris domeeni me.ga. Sakslane vastas sellele, tagades, et tal on teenusele alternatiivne domeen ja et ta on Uus-Meremaal “reserveerinud” ettevõtte nime: Mega Limited.

Megauploadi järeltulija peaks saabuma alles 2013. aasta jaanuaris – Gaboni valitsus blokeeris soovitud domeeni väidetavate piraatluskuritegude tõttu, mida ta kavatses kasutada.

“Andsin oma osakonnale korralduse veebileht www.me.ga viivitamatult blokeerida. Gabon kaitseb tõhusalt intellektuaalomandi õigusi ja võitleb kĂĽberkuritegevuse vastu. Gabon ei saa olla platvorm ega teos autoriõiguste rikkumiste toimepanemiseks ega saa seda kasutada hoolimatute inimeste poolt, “ĂĽtles Gaboni kommunikatsiooniminister Blaise Louembe, vahendab Phys.org.

CNeti sõnul on Kim Dotcomi advokaatide meeskonnast Ira Rothken vastanud Gaboni sĂĽĂĽdistades erapooletuses. “Uus sait isegi ei tööta. MegaUpload ja Kim Dotcom on sĂĽĂĽtud ja võib-olla sĂĽĂĽtud. See kõlab nagu Interneti-erapooletuse puudumine Gabonis … Kasutagem teist domeeni. “

Kim Dotcom ise reageeris ja põhjendas Gaboni tegevust väidetavate majandushuvidega Ameerika Ühendriikide ja Ameerika tootja Vivendiga.

See on tagasilöök Mega käivitamiskavas, mille turvalisuse tase on kõrgem ja kus avaldatud sisu eest vastutab ainult kasutaja. Kim Dotcom on juba öelnud, et ta ei kasuta domeeni .com sellepärast, et USA saab selles hierarhias saite blokeerida.

Miljonär Kim Dotcom on endiselt seotud USA-ga väljaandmisega autoriõiguste rikkumisega seotud kuritegude eest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi