contador gratis Saltar al contenido

Megauploadi asutaja süüdistas FBI-d ebaseaduslikus kloonimises

Hollywoodi stuudiod pakuvad võimalust megalaadimist proovida

Kim Dotcom süüdistas FBI-d kogu arreteerimisel arvutis sisalduva teabe kloonimises ja andmete ebaseaduslikus saatmises Fedexi kaudu Ameerika Ühendriikidesse.

Kaalul on 18 arvuti kõvaketaste sisu, masinad võeti kinni, kui Uus-Meremaa võimud arreteerisid jaanuaris Megauploadi asutaja.

Seaduse kohaselt peavad sellises olukorras arestitud materjalid riigis püsima, kuni protsess kestab. Lisaks oli mõni päev enne kloonitud andmete USA-sse saatmist otsustanud kohtunik istungi vajaduse, et otsustada, kas FBI saab teavet või mitte, süüdistades Dotcomi kaitset kaebuse esitamises kõrgeimas kohtus. Uus-Meremaa kohus.

Wiredi tõstatatud uudiste ajal kommenteeris peaprokuröri abi, pidades väiteid alusetuks. Mees selgitas, et kui see juhtuks, ei oleks Ameerika Ühendriikidesse saadetavate andmete kloonimine ebaseaduslik, sest seadus, mis takistab kinnipidamisel kogutud tõendite riigist lahkumist, kehtib ainult füüsilise materjali kohta. Seetõttu ei ole arvutis sisalduv teave hõlmatud. Sama allikas tunnistab siiski, et antud juhul on digitaalne teave kõige asjakohasem.

Kim Dotcom on koduarestis, oodates Uus-Meremaa kohtu otsust Ameerika Ühendriikide väljaandmistaotluse kohta, mis toimub alles jaanuaris.

Häkkereid ja teisi teenuse eest vastutavaid isikuid süüdistatakse Megauploadi loomisest rohkem kui 175 miljoni dollari suuruses tulus, mis tekitas autoriõigusega seotud kahju rohkem kui 500 miljonit dollarit. Nelja mehe mõistetud vanglakaristused said 20-aastaseks. Megauploadi asutajad arreteeriti jaanuaris Uus-Meremaal, samal ajal kui FBI teenistuse lõpetas. Kim Dotcomit on süüdistatud rahapesukuritegudes ja autoriõiguste rikkumises.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira