Mercedes saab ka autonoomse auto. Ja kolme aasta pärast

Kahe ettevõtte eesmärk on valmistada alates 2020. aastast linnapiirkondades ette kõik transporditeenused, täpsemalt taksorobotite laevastiku kohta.

Avalduses teatati, et ettevõte teeb koostööd autonoomse sõidu tarkvara väljatöötamiseks 4. tasemel, mis nõuab teatud olukordades inimese sekkumist, ja 5. tasemel täiesti juhita. Selles kontekstis on kavas käivitada ka rakendus, kui mainitakse, et tulevased kliendid saavad kasutada oma nutitelefone selle teenuse nõudmiseks teatud geograafilises piirkonnas.

Mercedes on viimane autotootjate rühma liige, kes plaanib osutada autonoomset sõidukiteenust pärast seda, kui Ford väljendas veebruaris sarnaseid kavatsusi. Põhja-Ameerika ettevõtte puhul osteti idufirma Argo AI välja juba arendamisel oleva autonoomse sõidu tarkvara täiendamiseks.

Ford teatas 2021. aastal plaanist käivitada sõidukijuhideta sõidukid, mille brändi esimene eesmärk on müüa linnaautosid renditeenuse eest takso stiilis.

Teel on juba käimas mitmed sellised projektid, näiteks Google Waymo või isegi Uber – mis pidi hiljuti õnnetuste tõttu mitu päeva oma “pilootlaevastikku” parkima.