Merkuur möödub täna Päikese ees, kuid pilved võivad harva rikkuda

Sel esmaspäeval möödub planeet Merkuur Maa ja Päikese vahel. See nähtus on haruldane ja alates aastast 1631, aastast, mil seda täheldati, on see esinenud ainult 37 korda. Viimane oli 2016. aasta mais.

Täna on uued võimalused vahemikus 12:35 kuni 18:03. Kui see poleks olnud see esmaspäev, siis oleks see alles 13. november 2032, mis on 13 aasta pärast.

Pilved, mis hõivavad suurema osa taevast, vähemalt Portugali mandriosa kohal, võivad nägemise raskendada. Lõppude lõpuks, kui São Martinho suvi pakub armuõhkkonda, teadke, et te ei pea otse päikese poole vaatama, sest see võib teie nägemist kahjustada.

Selle nähtuse puhul – kus päikeseprillide kasutamine ei ole rakendatav, kuna elavhõbe on ainult miinimumpunkt Päikese suhtes – soovitab Lissaboni astronoomia vaatluskeskus kasutada projektsioonimeetodeid ja toob näiteid.

Kui elate Assooridel või olete Coimbrale lähedal, pidage meeles, et OASA ning Coimbra ülikooli geofüüsikaline ja astronoomiline observatoorium kaasnevad nähtusega, avades selle uksed.