Meso 20.2 standardvarjuri kompilaator peaks olema ACO

Kas teadsite, et ACO (AMD kompilaator) on Valve loodud varjutuskompilaator, mille eesmärk on välja vahetada LLVM? Ja järelikult parandada Linuxi mängude toimivust?

Sõltuvalt teie riistvarast võib ACO kasutamine teie mängude toimivuses Linuxis oluliselt muuta. Sest see loodi nullist eesmärgiga panna mängud Linuxis käima ja AMD GPU-de abil riistvarast maksimaalselt kasu saama.

ACO mida?

Meie toomisest on möödas 9 kuud esimene teave ACO kohta siin blogis. Sellest ajast alates on see projekt sisenenud pidev areng, pärast jõudlustäiustuste, uute funktsioonide ja isegi a ühilduvuse täiustused lisas tuge GCN 1.0 mikroarhitektuuride AMD GPU-dele.

Pärast ACO evolutsiooni peamistest sammudest teatamist koostasime a artiklid, mis õpetavad neid kasutama. Ja selleks, et näidata, et see pole lihtsalt “jama”, korraldame tarkvara abil ka mõned testid ja kirjeldame tulemusi teie jaoks aadressil veel ĂĽks artikkel (kuhu me isegi pöördume, kui MängureĹľiim toob ka häid tulemusi).

ACO kasutamine oli võimalik pikka aega, kuna tarkvarast sai Mesa draiveri versioon 19.3 (praegu kasutavad sellised distrod nagu Ubuntu ja Fedora juba Mesa3D versiooni 20). Kuna ACO oli alles katseetapis, ei olnud see aga kunagi Mesa Draiveri varjutuskompilaator, mis jätkas LLVM-i kasutamist.

Kuid ACO kasv on olnud mõjukas ja täna (24/6/2020) rakendati Valve tarkvara Mesa Draiveri arendusversioonis 20.2 standardse varjutuskompilaatorina.

ACO: uus Mesa draiveri varjutuskompilaator

Sellise rakendamise protseduur algas selle kuu (juuni) alguses ja sellest ajast alates on arendajad selle eesmärgi saavutamiseks kõvasti tööd teinud.

Mesa3D järgmisel versioonil on “kĂĽlmutamise” staadium, mis tähendab, et tarkvara versioon on “kĂĽlmutatud”, nii et arenduse viimased etapid saaksid toimuda, umbes kuu aja pärast. Ja kui kõik läheb ootuspäraselt, peaks olema piisav aeg kogu rakendustöö tegemiseks. Seega, muutes ACO Mesa 20.2-s tõeliselt standardseks varjuri kompilaatoriks, mis peaks ilmuma augusti lõpus.

Isegi kui ootused on täidetud ja ACO-st saab tavaline varjutuskompilaator, ei tähenda see, et LLVM-ist loobutakse. Vähemalt veel mitte.

ACO kasutamiseks on vaja kasutada initsialiseerimisparameetreid, kui parameetreid pole täpsustatud, kasutatakse standardset LLVM-kompilaatorit. Kui ACO-st saab vaikimisi, on olukord vastupidi, nii et LLVM-i aktiveerimiseks on vaja parameetrit, samas kui selle parameetri kasutamata jätmine põhjustab ACO-d.

LLVM-i viivitamatu välistamise põhjus on lihtsustada kahe varjutuskompilaatori jõudluse võrdlemist konkreetsel juhul ja seejärel selle võrdluse abil vigade jälitamiseks ja ACO enda jõudluse parandamiseks.

Väärt võit

Olen mitu kuud ACO-d testinud, olles näinud mõningaid juhtumeid, kus tarkvara oli viinud mängu jõudluse suurenemiseni, ja ka mõnda muud juhtumit, kus olulist erinevust ei olnud. Lõppude lõpuks pole ma siiani leidnud ACO kasutamise “miinuseid”. Ja seepärast arvan, et see on suurepärane uudis, et sellest saab tavaline varjuri kompilaator.

See on kahtlemata vääriline võit Valvele ja kõigile, kes on otseselt ja kaudselt seotud ACO arendamisega. Ja kõigile kasutajatele, kes saavad seda suurepärast funktsiooni üha enam ära kasutada.

Kas olete kuulnud või testinud ACO-d? Räägi meile oma kogemustest tarkvaraga ja millised on teie lootused tulevikule.

See on kõik, kõik! ?