Messenger Kidsil on uus funktsioon - anda vanematele rohkem kontrolli - rakendus

Messenger Kidsil on uus funktsioon – anda vanematele rohkem kontrolli – rakendus

Mõeldes uutele võimalustele laste jälgimiseks ja kontrollimiseks Messenger Kidsis, teatas Facebook uudistest sel teisipäeval 2017. aastal käivitatud rakenduses. Nüüdsest saavad vanemad näiteks juurdepääsu paari viimase inimese vestluste ajaloole. 30 päeva ja saab igast seadmest välja logida.

Esitatud uus asi võimaldab vanematel videokõnede või sõnumite kaudu teada saada, kellega lapsed on rääkinud, ja pääseda juurde viimase 30 päeva ajaloole. Mis puutub multimeediumisisu, siis värskendused võimaldavad kasutajatel juurdepääsu viimastele fotodele ja videotele, mille lapsed on saatnud, aga ka neile, mis nad on saanud. Kui täiskasvanud usuvad, et igat tüüpi sisu on sobimatu, saavad nad selle sõnumite lõigust kustutada ja sellest teatada.

Lastele suurema turvalisuse tagamiseks võimaldab Facebook juurdepääsu ka toimingute loendile ja blokeerimise piirangutele ka kõige noorematele. Vanematel on nüüd võimalus saada teavet blokeeritud või blokeeritud kontaktide kohta ning teiselt poolt laste teatatud teadetest ja nende põhjustest. Sellegipoolest täpsustab see sotsiaalne võrgustik, et täiskasvanuid teavitatakse Messengeri kaudu ka edaspidi, kui noorim konto blokeerib või sellest teatab.

Veel üks funktsioon, mis nüüd käivitatakse, võimaldab vanematel täiskasvanute armatuurlaua kaudu teada saada kogu varustus, mille lapsed on sisse loginud või rakendusest välja loginud. Seda funktsiooni ei loodud siiski selleks, et kontrollida, millal uuemad rakendused sellele juurde pääsevad, kuna selleks on olemas "puhkerežiim".

Vanemad saavad alla laadida ka laste teabe loendi, mis sisaldab nende kontaktandmeid, samuti sõnumeid, fotosid ja videoid, mille nad on saatnud ja saanud. Kui täiskasvanu seda teeb, teavitatakse lapsi Messenger Kidsi rakenduses.

Uus viis rakenduste privaatsuseeskirjade blokeerimiseks ja värskendamiseks

Samuti on Facebook värskendanud rakenduses noorimate kontaktplokkide moodust, pakkudes "lihtsamat viisi hallata neid, kellega nad suhelda", tagades sotsiaalsete võrgustike avaldamise. Nüüdsest saavad lapsed oma kontaktid blokeerida ja nendega vestelda, kuid ainult rühmavestlustes. Blokeeritud kontaktid on endiselt nähtavad ja lapsi teavitatakse iga kord, kui nad on jälle rühmavestluses või lisatakse vestlusse, kus on nende blokeeritud kontakt. Saan alati rühmavestlusi jätta, kui nad seda soovivad.

Kuid pidades oluliseks "aidata lastel paremini mõista nende teabe kasutamist ja jagamist", käivitas Facebook ka uue asja, mis õpetab kõige nooremaid selle kohta, millist tüüpi andmeid inimestel on juurdepääs. Näiteks hakkavad sotsiaalvõrgustikud lastele rääkima, et Interneti-kasutajad näevad nende nimesid ja fotosid või näiteks, et nad ei saa kustutada ühtegi sõnumit, mille nad rakenduses saadavad või saavad.

Facebook panustab ka oma privaatsuseeskirjade uuendamisse, et lisada sotsiaalsete võrgustike andmete kogumise kohta "lisateavet". Tulevikus garanteerib ettevõte, et nad kavatsevad lubada Messenger Kidsi kasutajatel rakenduses endas rakendusele tagasisidet anda ja küsimustikule vastata.

Värskendus saabub pärast mitut poleemikat rakenduse ümber. 2019. aasta lõpus avaldatud uurimise käigus selgus näiteks, et enam kui miljon last kogu maailmas olid huvitatud Facebooki alkoholi- ja hasartmängude reklaamidest.