Messenger saab kohe Facebooki rakendusse naasta [atualizado]

Mõni nädal tagasi oli see nii Facebook teatas plaanist alustada oma kolme sõnumside platvormi ühendamist: Kuller, Mis on valesti See on Otseülekannealates Instagram. See ei tähenda, et kolmest teenusest saab üks rakendus; idee on joosta taustaprogramm kolmikust ühes kohas, et saaksite nende vahel raskusteta liikuda, vastates Messengeri sõnumitele näiteks otse WhatsAppi kaudu.

Siiani pole võimalik teada saada, kas tänastel uudistel on nende plaanidega midagi pistmist, kuid tõde on, näib, et Messenger naaseb peamisse Facebooki rakendusse – sinna, kus see oli juba ammu pakitud ja kadunud.

Teadlane Jane Manchun Wong, kes tegi oma nime Facebooki rakenduse koodi uurides ja ettevõttesaladusi avastades, postitas oma Twitteri eelvaate. Wongi järelduste kohaselt saab võrgu peamine rakendus paremas ülanurgas Messengeri ikooni, mis annab otsese juurdepääsu sõnumitele ilma keskkonnast lahkumata.

Facebook viib vestluse tagasi peamise rakenduse juurde integreeritud messengeri ettevalmistamiseks.

Teadlaste sõnul oli esialgne rakendamine siiski väga lihtne: Facebooki rakendust saab kasutada ainult sõnumite lugemiseks ja saatmiseks, kuid siiski vajate Messengeri näiteks meedia saatmiseks, sõnumitele reageerimiseks või heli saatmiseks. See võib aga muutuda kuni projekti viimase etapini.

Wongi avaldatud ekraanipildid näitavad ka Facebooki rakenduse võimalikku ĂĽmberkujundamist – mis sarnaselt Messengeriga võidab dušipoe ja loobub peaaegu täielikult sinisest, mis on võrku selle algusest peale iseloomustanud, asendades selle Valge neutraalsusega.

Praegu näib see uus vestlusjagu sisaldavat ainult vestluse põhifunktsioone. Sõnumitele reageerimiseks, helistamiseks, fotode saatmiseks jne peate ikkagi avama rakenduse Messenger.

See muudatus on mõttekas: kui Facebook soovib kiirsõnumiteenused ühtlustada, et muuta see ülemaailmseks impeeriumiks, pole miski intuitiivsem kui teha see kasutajatele kättesaadavaks kõikides võimalikes keskkondades ja rakendustes.

Mõlemal juhul võib muudatuste saabumine võtta mõnda aega – Mark Zuckerbergi sõnul ei toimu ĂĽhendamist 2019. aastal ja Wongi leiud pärinevad rakenduse varasest versioonist. See tähendab, et võime oodata maha istumist.


Facebooki rakenduse ikoon


Messengeri rakenduse ikoon

The Verge’i kaudu

Värskenda, jaoks Eduardo Marques 12. aprill 2019, kell 19:35

Facebooki pressiesindaja esitas aadressile järgmise avalduse iPhone Kanadas:

Praegu katsetame võimalusi, kuidas parandada Facebooki rakenduse inimeste sõnumside kasutuskogemust. Messenger on endiselt eraldiseisev ja funktsiooniderikas sõnumirakendus, kus seda kasutab iga kuu rohkem kui 1 miljard inimest, et suhelda kõige rohkem hoolivate inimeste ja ettevõtetega. Meil pole praegu rohkem üksikasju, mida jagada.