contador gratis Saltar al contenido

Meteoroloogiakeskused ja teadlased saavad nüüd juurdepääsu Aeolus ESA – Science satelliidi kogutud andmetele

Meteoroloogiakeskused ja teadlased saavad nüüd juurdepääsu Aeolus ESA satelliidi kogutud andmetele

2018. aasta augustis käivitatud Aeolus ESA satelliidi ülesanne on aidata teadlastel mõista Maa tuule liikumistrajektoori ja profiili. Nüüd on Euroopa Kosmoseagentuuri missioon jõudnud tähtsa verstapostini: Euroopa meteoroloogiakeskustel ja teadlastel on nüüd juurdepääs Aeoluse kogutud andmetele.

ESA maapealse vaatlusprogrammi osakonna direktor Josef Aschbacher tunnistas oma avalduses, et satelliitide väljatöötamine oli keeruline protsess. 20 kuud pärast käivitamist saavutas Aeolose missioon siiski oma eesmärgi.

Meteoroloogiakeskused ja teadlased saavad nüüd juurdepääsu Aeolus ESA satelliidi kogutud andmetele Maapealset tuuleprofiili jälgib satelliit Aeolus 6. mail 2020. krediit: ESA

Satelliidi Aeolus kogutud andmete avaldamiseks peab agentuur teabe täpsuse tagamiseks täiustama kõiki kogumismehhanisme. ESA teadlase Peggy Fischeri sõnul on Aeoluse kasutatav tehnoloogia täiesti uus ning teadlased peavad tegema koostööd, et leida ja parandada mõned ebaproportsionaalsed vead ja suundumused.

ESA selgitas, et satelliidid kasutavad Maa tuule trajektoori ja profiili tuvastamiseks rea instrumente. Esiletõstetud on spetsiaalne LIDAR-andur, mis kasutab tuule kiiruse määramiseks ultraviolettvalgust.

Satelliitide kogutud teavet levitatakse lähitulevikus veebikeskkonna Aeolus levitamiskeskuse, EUMETCast Europe ja Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooni globaalse telekommunikatsioonisüsteemi kaudu. Suurbritannias asuv Euroopa keskmise tähtajaga ilmateadete keskus (ECMWF) on Aeoluse andmeid meteoroloogiliste prognooside tegemiseks kasutanud alates selle aasta jaanuarist.