meuparlamento.pt toob kodanikud lähemale Vabariigi Assamblee tegevusele

See on mobiilirakendus, mis simuleerib Vabariigi Assamblee täiskogu istungjärku, võimaldades kodanikel teada saada ja hääletada Portugali parlamendis alates 2011. aastast esitatud seadusandlike ettepanekute üle.

Rakenduse meuparlamento.pt arendasid teadlased Nuno Moniz ja Arian Pasquali, Porto Ülikooli süsteemide ja arvutitehnika, tehnoloogia ja loodusteaduste instituudi ning Porto ülikooli loodusteaduskonna teadlased ja Tomás Amaro.

Eesmärgiks on kavatsus tuua kodanikud parlamendis tehtud otsustele lähemale ja avaldada kogu nende andmete kontekstuaalseks muutmiseks vajalik teave ajal, mil umbes neli kümnest portugallasest otsustavad riiklike valimiste ajal valimistele mitte minna.

Kasutajatel kulub vaid üks minut ja kolm žesti, et nad saaksid kutsuda kommenteerima, kuidas nad hääletavad kümne seadusandliku ettepaneku poolt, mis on olnud parlamendi kontrolli all alates 2011. aastast ja valiti juhuslikult, ”selgitas Nuno Moniz meediale avalduses.

Poolt hääletamiseks peab kasutaja pühkima paremale ja kui hääletus on vastu, siis libisema vastassuunas. Kui see valik hoidub, peate libistama üles või alla.

Pärast hääletamist saab kasutaja teada, millise osapoole hääletustulemused on tema omadega identsed, samuti esitatakse üksikasjalik teave iga ettepaneku kohta. Ettepanekute tekstid, teave nende autorite kohta ja erakonna veebisait valimispäeval on mõned allikad, mida võiks uurida.

See rakendus on iOS-i ja Android-i jaoks tasuta alla laaditav.