Microsoft avaldab mobiilseadmete jaoks hĂĽbriidse Xboxi kontrolleri prototĂĽĂĽbi

Microsoft teatas hübriid xbox-kontrollerist, mis on mõeldud kasutamiseks mobiilseadmetega

Microsoft teatas E3 2018-l, et ehitab mängude voogedastusteenust mitmele seadmele. Teenusel on juba nimi: Xbox Project xCloud. Täieliku arendustegevuse käigus avaldas Microsofti uurimisosakond hübriidprototüübi Xboxi kontroller eriti nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks.

Xboxi juhtelemendid mobiilseadmetele

Microsoft avaldab mobiiltelefonide Xboxi juhtimise prototĂĽĂĽbi

Ehkki see näeb välja nagu lüliti juhtimisseadmete kloon, on see projekt 2014. aastast

Uus Xboxi kontroller on tavalise Xbox One paigutusega, sama analoogi ja nuppudega, kuid päästik liigub õlast tagasi. Ergonoomika on mõeldud mittestandardseks kasutamiseks, kuna juhtnupud jagunevad pooleks.

Võimalus lahku minna, nagu Nintendo Switch Joy-Con, tegi selle kõigi ekraanidega kohandada. Iga osa saab kinnitada mobiilseadmesse. Käetoed on omavahel vahetatavad erineva suurusega, nii et saate mängida ilma toeta.

Kuna Lumia 930 töötab Titanfalliga ja Windows RT tahvelarvutiga, mis töötab Forza Motorsport 5, on selge, et pildid on vanad. Seda dokumenti jagati avalikult oktoobris 2018, kuid tegelikult on see uusim versioon aastast 2014. Nintendo Switchi ja arenduse edukuse korral Projekt xCloud, Võttis Microsoft Research prototüübi üle.

PrototĂĽĂĽpide tegemise tegelik põhjus on “Mitterahuldav” kogemus mida pööratakse puuteekraani juhtimissimulaatori kaudu, nagu dokumendis öeldakse:

“Nutitelefonid ja tahvelarvutid on levinud, nii et neil on mobiilimängud. Pole üllatav, et selle platvormi populaarsed mängud keskenduvad puutetundlikule ekraanile kui suhtluse vormile. Kuid mitut tüüpi mängud ei sobi mobiilseadmete jaoks. Hoolimata sellistest süsteemidest nagu AdaptControl, mis pakuvad puuteekraaniga mängude juhtnuppe, ei ole traditsiooniliste juhtnuppude puuteekraani jäljendamine sageli rahuldav.

Microsoft avaldab mobiiltelefonide Xboxi hĂĽbriidjuhtimise prototĂĽĂĽbi

Mängijad juhivad virtuaalsest mängupuldist tahvelarvutit Halo 5. Projekti xCloud juhtemulaatori praegune pilt.

Dokument läheb sammu edasi ja tunnistab hetke Nintendo Switchi inspiratsioon:

„Kaasaskantavad konsoolid, nagu PSP, DS ja Switch, on mobiilimängudele mõeldud platvormid, mis ületavad selle piirangu füüsilise juhtimise abil. Switchi edu annab tunnistust mobiilsete mängude väärtusest koos füüsilise juhtimisega. Mitmed odavamad lisaseadmed võimaldavad nutitelefoni kinnitada muudetud kontrollerile, näiteks ION iCade, GameCase, GameVice ja Moga tooted. Nende tarvikute kindel kuju tähendab aga, et need on paksud ja paindumatud ”.

Kontroll tulevaste voogude jaoks

Hübriidjuhtimisseadised on valmistatud selgete esemetega, mida toetada Xboxi mängude voogesitus mobiilseadmetes. See Microsofti teenuseidee on olnud olemas alates 2013. aastast, kui nad demonstreerisid Halo 4-ga töötavat Lumia 520, mille serveri latentsus oli vaid 45 ms.

Teenus ei olnud sel ajal ĂĽhilduv, nagu ĂĽtles täna Xboxi tegevjuht Phil Spencer hind on väga kõrge. Praegune serveri struktuur Sinine taevas see “muudab kvaliteedi taset ja majandust”, ĂĽtles Spencer. Täna on nad Azure’i serverid 140 riigis, sealhulgas Brasiilias.

Microsoft avaldab mobiiltelefonide Xboxi hĂĽbriidjuhtimise prototĂĽĂĽbi

PĂĽhendatud Azure’i server Project xCloudi voogesituseks

Aasta esimene avalik test Projekt xCloud luuakse 2019. aastal ja selle lõplik väljaanne on kavandatud aastaks 2020. Xboxi turundusdirektori Aaron Greenbergi sõnul on voogesitus voogesituse kaudu ettevõtte üks suurimaid sihtkohti Brasiilia turul.

“Brasiilias on enamikul inimestel nutitelefonid. Vaatasin andmeid meeskonnaga ja 70% kümne aasta jooksul tarbijatest omab mobiilseadet. Meie jaoks on suurepärane võimalus tuua oma sisu sellesse vaatajaskonda, ilma et oleks vaja konsooli või arvutit osta, ”kommenteeris Aaron Greenberg The Enemy intervjuus.

Kas soovite kasutada Microsoft Project xCloudiga mobiilseadmete jaoks Xboxi kontrollerit? Kommenteeri allpool!

Allikad: Destructoid, Windows Central, The Enemy, The Verge