Microsoft avaldas Windows 10 hädaolukorra värskenduse, millel on sarnane mõju WannaCryga

Microsoft avaldas kriitilise Windows 10 haavatavuse turvavärskenduse. Sel kuul on ettevõte kogemata paljastanud turvarikkumise, mis võimaldab ründajatel pahatahtlikku koodi kaugkäivitada ja levitada mitmes arvutis.

Tehnoloogiagigant selgitab oma veebisaidil, et haavatavus, mis kannab nime CVE-2020-0796, leiti Server Message Blockist (SMB), mis võimaldab operatsioonisüsteemil suhelda selliste seadmetega nagu printerid eravõrkudes või Interneti kaudu. See viga on olemas Windows 10 uusimates versioonides, kas 32- või 64-bitises versioonis.

Ettevõte selgitas, et kuigi küberkurjategijad saavad kasutada küsitavaid haavatavusi, pole siiani tõendeid selle kohta, et nad seda tegelikult tegid. Microsofti sõnul on kasutajate parim viis end kaitsta turvavärskenduste installimisega.

Kasutamisel võivad viimased turvarikkumised põhjustada 2017. aastal WannaCry lunavara sarnaste rünnakute ahela. Ka 2019. aasta juunis käivitas BlueKeepi haavatavus, mida nimetatakse ka CVE-2019-0708, Microsofti operatsioonisüsteemide kasutajate paanikasse, mis ärgitas ettevõtet samme astuma täiendav turvalisus.

Sama aasta novembris paljastasid tehnikahiiglase küberturvalisuse osakonna teadlased, et häkkerid on BlueKeepi üha enam kasutanud, eriti haavatavamates masinates. Alates 6. septembrist 2019 on kaugjuurdepääsu süsteemides kokku teatatud 100 igapäevast krahhi, mis on seotud haavatavusega.