Microsoft Build 2019: Edge’i brauserid koguvad suuremaid kogusid ja privaatsust

Microsoft avaldab uudiseid ettevõtte välja töötatud brauserist Edge. Ressurss, mida enamik lõppkasutajaid Windowsi sĂĽsteemidele keskenduvad, on Kogud (Edge ingliskeelses versioonis “Collections”). Tehisintellekti kasutamisest alates võimaldavad valikud inimestel lisada Internet Exploreris temaatilistesse kategooriatesse sisu. See tööriist integreeritakse Office’i tarkvara tarkvaraga, nagu Word ja Excel. Peale selle toob ettevõte sisse ka privaatsustööriistu koos paneelidega, mis kirjeldavad ĂĽksikasjalikult, kuidas veebisaidid kasutajaandmeid koguvad ja kasutavad.

Andmekaitseplatvorm pakub ka juhtelemente, et huvitatud pooled saaksid seadeid hõlpsalt vahetada ja seeläbi Internetis oma teabe avaldamise piirid seada. Microsofti sõnul püütakse kollektsiooni saabumisega rahuldada kasutajate nõuded veebi korrastamata olemuse kohta. Teade tehti Build konverentsi 2019 väljaandes, mis on iga-aastane sündmus arendajatele, kes kasutavad Microsofti tehnoloogiat, teenuseid ja infrastruktuuri.

Seitse asja, mida Windowsis ei tohiks teha – muidu võite oma arvuti rikkuda

1/2 brauser töötab Internet Exploreri ĂĽhilduvusreĹľiimis – Foto: Zingara Lofrano / TechTudo

Brauser töötab Internet Exploreri ĂĽhilduvusreĹľiimis – Foto: Zingara Lofrano / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Selle funktsiooni veel üks eelis on võimalus linkida see Office Packi utiliidi tööriistadega. Selle abil saab veebis leiduvate lõikudekogumite eksportida dokumendivormis, samas kui loendiüksused võivad muutuda näiteks hinna- ja muude filtrite järgi korraldatud toote arvutustabeliteks.

Näidatakse, et Windowsi brauserit kasutatakse ka MacOS-i operatsioonisüsteemis, ainult Apple Macile. Lisaks integreerimisele aktsepteerib see sisu kogujaid, juhib tehisintellekt ja neid on võimalik käivitada ühilduvusrežiimis. Funktsioonide ühendamine Internet Exploreris võib tagada traumavaba ülemineku infotehnoloogia (IT) spetsialistidele, kes vastutavad pärandsüsteemide ja liideste hooldamise eest.

Edge töötab Internet Exploreri ja macOS-i versioonidega

Teine Microsofti väljaanne on “IE Mode” – ĂĽhilduvusreĹľiim, kus Edge hakkab vahelehtedel Internet Exploreri kaudu tööle. Brauseri hoidmise otsus võib kodukasutaja jaoks olla uudishimulik – IT-spetsialistide vaatepunktist on siiski oluline tagada mõnede vanemate brauseritega välja töötatud ettevõttetööriistade nõuetekohane toimimine.

Lõpuks näib, et YouTube’is avaldatud videos – ettevõtte ametlikel kanalitel – hakkab MacOS-i jaoks mõeldud Microsoft Edge’i versioon algama. Demonstratsioonid näitavad, et varsti on Apple’i tarkvara jaoks saadaval Microsofti brauser. Integreerimisel saavad rohkem inimesi platvormi dĂĽnaamiliselt nautida.

Tehnoloogia ohutuks valimiseks

Microsoft teatas ka avatud lähtekoodiga tarkvaraarendustööriista (SDK) loomisest ElectionGuard. Ettevõtte eesmärk on, et arendajad üle kogu maailma loovad uusi hääletusplatvorme. Lisaks on ElectionGuardi eesmärk pakkuda turvalist ja avatud alust digitaalse hääletussüsteemi loomiseks. Nii võib tehnoloogia olla paremini kooskõlas riigi demokraatliku protsessiga.

Azure ja Fluid Framework

Keskendudes arendajate huvidele ja seetõttu laiemale avalikkusele, kinnitas Microsoft ootusi Build 2019i suhtes. Ettevõtte tähelepanu on suunatud pilvandmeteenustele, eriti Azure platvormile. Esmatähtsate hulgas on Fuid Framework.

2 Microsofti kahest panusest Fluid Frameworkile koos Office 365 võimsamate koostöötlusfunktsioonidega – Photo: Disclosure / Microsoft

Microsoft panustab Fluid Frameworkile koos Office 365 võimsamate koostöötlusfunktsioonidega – Photo: Disclosure / Microsoft

Uus süsteem juurutatakse veebis ja keskendub dokumendikoostöö loomise ja redigeerimise võimaluste laiendamisele Office 365. kaudu. Microsoft pole lisateavet selle funktsiooni kohta, kuid väidab, et see muudab moodulites olevate dokumentide kasutamise hõlpsamaks. töötajate poolt dekonstrueeritud, redigeeritud ja uuesti loodud.

Kuidas muuta arvutit Windows 10-lt 8-le? Esitage kĂĽsimus TechTudo foorumis.

Kuidas programmeerida Windowsi arvuti iseenesest sulgemiseks

Kuidas programmeerida Windowsi arvuti iseenesest sulgemiseks