RAČUNALNIK

Microsoft Build 2019: Edge’i brauserid koguvad suuremaid kogusid ja privaatsust

Microsoft avaldab uudiseid ettevĂ”tte vĂ€lja töötatud brauserist Edge. Ressurss, mida enamik lĂ”ppkasutajaid Windowsi sĂŒsteemidele keskenduvad, on Kogud (Edge ingliskeelses versioonis “Collections”). Tehisintellekti kasutamisest alates vĂ”imaldavad valikud inimestel lisada Internet Exploreris temaatilistesse kategooriatesse sisu. See tööriist integreeritakse Office’i tarkvara tarkvaraga, nagu Word ja Excel. Peale selle toob ettevĂ”te sisse ka privaatsustööriistu koos paneelidega, mis kirjeldavad ĂŒksikasjalikult, kuidas veebisaidid kasutajaandmeid koguvad ja kasutavad.

Andmekaitseplatvorm pakub ka juhtelemente, et huvitatud pooled saaksid seadeid hĂ”lpsalt vahetada ja seelĂ€bi Internetis oma teabe avaldamise piirid seada. Microsofti sĂ”nul pĂŒĂŒtakse kollektsiooni saabumisega rahuldada kasutajate nĂ”uded veebi korrastamata olemuse kohta. Teade tehti Build konverentsi 2019 vĂ€ljaandes, mis on iga-aastane sĂŒndmus arendajatele, kes kasutavad Microsofti tehnoloogiat, teenuseid ja infrastruktuuri.

Seitse asja, mida Windowsis ei tohiks teha – muidu vĂ”ite oma arvuti rikkuda

1/2 brauser töötab Internet Exploreri ĂŒhilduvusreĆŸiimis – Foto: Zingara Lofrano / TechTudo

Brauser töötab Internet Exploreri ĂŒhilduvusreĆŸiimis – Foto: Zingara Lofrano / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo vÔrdlus

Selle funktsiooni veel ĂŒks eelis on vĂ”imalus linkida see Office Packi utiliidi tööriistadega. Selle abil saab veebis leiduvate lĂ”ikudekogumite eksportida dokumendivormis, samas kui loendiĂŒksused vĂ”ivad muutuda nĂ€iteks hinna- ja muude filtrite jĂ€rgi korraldatud toote arvutustabeliteks.

NĂ€idatakse, et Windowsi brauserit kasutatakse ka MacOS-i operatsioonisĂŒsteemis, ainult Apple Macile. Lisaks integreerimisele aktsepteerib see sisu kogujaid, juhib tehisintellekt ja neid on vĂ”imalik kĂ€ivitada ĂŒhilduvusreĆŸiimis. Funktsioonide ĂŒhendamine Internet Exploreris vĂ”ib tagada traumavaba ĂŒlemineku infotehnoloogia (IT) spetsialistidele, kes vastutavad pĂ€randsĂŒsteemide ja liideste hooldamise eest.

Edge töötab Internet Exploreri ja macOS-i versioonidega

Teine Microsofti vĂ€ljaanne on “IE Mode” – ĂŒhilduvusreĆŸiim, kus Edge hakkab vahelehtedel Internet Exploreri kaudu tööle. Brauseri hoidmise otsus vĂ”ib kodukasutaja jaoks olla uudishimulik – IT-spetsialistide vaatepunktist on siiski oluline tagada mĂ”nede vanemate brauseritega vĂ€lja töötatud ettevĂ”ttetööriistade nĂ”uetekohane toimimine.

LĂ”puks nĂ€ib, et YouTube’is avaldatud videos – ettevĂ”tte ametlikel kanalitel – hakkab MacOS-i jaoks mĂ”eldud Microsoft Edge’i versioon algama. Demonstratsioonid nĂ€itavad, et varsti on Apple’i tarkvara jaoks saadaval Microsofti brauser. Integreerimisel saavad rohkem inimesi platvormi dĂŒnaamiliselt nautida.

Tehnoloogia ohutuks valimiseks

Microsoft teatas ka avatud lĂ€htekoodiga tarkvaraarendustööriista (SDK) loomisest ElectionGuard. EttevĂ”tte eesmĂ€rk on, et arendajad ĂŒle kogu maailma loovad uusi hÀÀletusplatvorme. Lisaks on ElectionGuardi eesmĂ€rk pakkuda turvalist ja avatud alust digitaalse hÀÀletussĂŒsteemi loomiseks. Nii vĂ”ib tehnoloogia olla paremini kooskĂ”las riigi demokraatliku protsessiga.

Azure ja Fluid Framework

Keskendudes arendajate huvidele ja seetÔttu laiemale avalikkusele, kinnitas Microsoft ootusi Build 2019i suhtes. EttevÔtte tÀhelepanu on suunatud pilvandmeteenustele, eriti Azure platvormile. EsmatÀhtsate hulgas on Fuid Framework.

2 Microsofti kahest panusest Fluid Frameworkile koos Office 365 vĂ”imsamate koostöötlusfunktsioonidega – Photo: Disclosure / Microsoft

Microsoft panustab Fluid Frameworkile koos Office 365 vĂ”imsamate koostöötlusfunktsioonidega – Photo: Disclosure / Microsoft

Uus sĂŒsteem juurutatakse veebis ja keskendub dokumendikoostöö loomise ja redigeerimise vĂ”imaluste laiendamisele Office 365. kaudu. Microsoft pole lisateavet selle funktsiooni kohta, kuid vĂ€idab, et see muudab moodulites olevate dokumentide kasutamise hĂ”lpsamaks. töötajate poolt dekonstrueeritud, redigeeritud ja uuesti loodud.

Kuidas muuta arvutit Windows 10-lt 8-le? Esitage kĂŒsimus TechTudo foorumis.

Kuidas programmeerida Windowsi arvuti iseenesest sulgemiseks

Kuidas programmeerida Windowsi arvuti iseenesest sulgemiseks

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jĂ€tkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH