Microsoft DreamWalker aitab teid tööle asudes VR-i kogemuse juurde saada

Microsoft mõtleb virtuaalse reaalsuse tulevikule projekti DreamWalker kaudu. Ettevõtte VR osakonna teadlased on välja töötanud tehnoloogia, mis võimaldab kasutajatel tegelikku maailma uurides sukelduda enda valitud virtuaalsesse keskkonda.

Projekti aluseks on VRoamer kogemus, mille eesmärk on pakkuda siseruumides turvalisemat VR-kogemust. DreamWalker seevastu lubab muuta kõige rutiinsemad reisid rännakuteks läbi maailma teiste paikade maastike, tõi tehnoloogiagigant välja oma uurimisosakonna ajaveebipostituse. Ohutuse tagamiseks kasutab projekt andureid, mis leiavad takistusi ja arvutavad nende kauguse.

Kasutajat juhivad mööda tema virtuaalset marsruuti nooled, mis näitavad tema ohutuma geograafilise asukohaga kohanemiseks kõige ohutumat marsruuti. Näiteks saab tõelisi tõkkeid “asendada” virtuaalsete tõketega, mis sarnanevad liiklusteede lõikamisega, või dĂĽnaamiliste sĂĽndmustega, näiteks sõitva autoga.

Et kasutaja ei saaks ebameeldivaid “ĂĽllatusi”, mis võivad teda segadusse ajada või halvimal juhul oma eluga riskida, kasutab DreamWalker Mise-Unseenit. Microsofti väljatöötatud tehnoloogiad jälgivad neid kasutavate inimeste silmade liikumist, mille tulemuseks on virtuaalses keskkonnas reaalajas peened muutused.

Praegu on Microsofti uusim virtuaalreaalsuse projekt veel väljatöötamisel ja pole üldiseks kasutamiseks saadaval. Kuid VR-tehnoloogia entusiastid saavad oma uudishimu lubada, uurides DreamWalkeri aluseks olnud uuringu üksikasju.