Microsoft Edge: uus elu, varsti värskendatud

Microsoft loobus oma brauseri Edge algsest versioonist, mis oli Internet Exploreri järeltulija, ja ehitas selle ĂĽmber Chromiumi põhjal, mis põhineb avatud lähtekoodil, samal mootoril, mis toetab Google Chrome’i. Tehnikahiiglase eesmärk on sĂĽnkroonida sirvimiskogemus arvutite ja nutitelefonide vahel. Augustis käivitati brauseri beeta, et brauserit testida ja stabiilsemaks muuta.

Kui brauseri käivitamine oli lähedal, käivitas Microsoft ka oma uue logo kujunduse. See tähistab “e” muutumist omamoodi ookeanilaineks, mille värvigradient on rohelise ja tumesinise vahel, viidates võimalusel terminile “internetis surfamine”.

Edge saabub 15. jaanuaril 2020, kuid väljaandekandidaadi versiooni on juba võimalik testida. Eeldatavasti on see navigeerimise osas kiirem tänu baasil olevale koodile, võrgus jälgimise vältimisele ja isegi pimedas režiimis kasutusele võtmisele. Microsoftil on ka brauserisse integreeritud Bing, mis lubab loomulikumat kohtumist kui otsivad inimesed, tippige aadressiribale lihtsalt ükskõik milline teema, olgu see inimene, koht vms.

Uuendus: brauseri Edge ametlik väljaandmise kuupäev ja pildid on lisatud.