Microsoft Edge’i värskendatakse Chrome’i mootoriga ja see saabub MacOS-i

SEE Microsoft võis 2015. aastal saada Nobeli rahupreemia, kui pärast Internet Exploreri aastakĂĽmneid kestnud kurja ĂĽlemvõimu tappis neetud brauseri ja asendas selle täiesti uue lahendusega, mis Edge. Okei, sel hetkel see Google Chrome see on kogu maailma tormiliselt vallutanud ja muutunud Interneti “standardiks”, kuid Redmondi hiiglase brauserite vahetamine on igal juhul väga tasuv ĂĽleminek ĂĽlemaailmsele veebile.

NĂĽĂĽd, kolm aastat hiljem, kuulutab Satya Nadella ettevõte oma brauseri jaoks välja veel ĂĽhe suure uudise. Mõistes, et Chrome on tõepoolest muutunud Interneti-standardiks, ĂĽtleb ettevõte, et see annab Edge’ile täieliku kujunduse, muutes oma renderdamismootori projekti Kroom, Google’ist. Kas muuta boonust? Edge saab ka versiooni macOS.

Kuna Chromium on avatud lähtekoodiga projekt ja seda kasutavad mõned maailma kõige populaarsemad brauserid (peale Chrome’i põhinevad sellel ka Opera ja Vivaldi), loodab Microsoft, et ĂĽleminek muudab Edge’i ajakohasemaks brauseriks. ĂĽlemaailmne internet – lõppude lõpuks töötab see varustatud EdgeHTML-tehnoloogia asemel JavaScript-mootoriga Blink ja V8. Selle sammuga on Microsoftil ka ĂĽks suurimaid panuseid avatud lähtekoodiga kogukonda kogu maailmas.

MacOSi osas jõuab Edge versioon pigem arendajatele kui strateegiaks brauseri turuosa suurendamiseks – tänapäeval peavad programmeerijad, kes soovivad oma veebilehti Microsofti brauseris testida, Windowsile juurde pääseda Boot Campi või virtualiseerimise tarkvara kaudu, mis pole enam vajalik.

Lisaks Apple’i operatsioonisĂĽsteemile vabastab Microsoft ka Windows 7 ja 8 jaoks mõeldud Edge versiooni ning muudab brauseri Windows 10-st sõltumatuks – see tähendab, et seda saab värskendada eraldi, selle asemel et oodata värskendusi sĂĽsteemist endast. uute funktsioonide või turvavärskenduste saamiseks (näiteks Safari MacOS-is).

Edge’i ĂĽleminekupakett on alles lapsekingades: uuest brauseriversioonist pole endiselt beetaversiooni ja see peaks saabuma alles järgmise aasta alguses. See käik peaks eeldatavasti lõpule jõudma millalgi 2019. aastal ja tõenäoliselt jõuab macOS-i Edge selle aasta lõpus.

Vahepeal plaanib Microsoft teha koostööd Apple’i, Google’i ja kõigi ĂĽleminekus osalevate ettevõtetega, et luua kõigile ĂĽhilduvam, kiirem ja turvalisem keskkond. Kas see töötab?

The Verge’i kaudu