Windows 8 Nokia tahvelarvutid võivad ilmuda jõulude ajal

Microsoft esitas Apple’ile väljakutse Windows 8 tahvelarvutiga?

Kuulujutud peavad iseenesestmõistetavaks, et Microsoft toob järgmisel nädalal Los Angeleses toimuva ĂĽrituse ajal oma tahvelarvuti, seades Apple’i domineerimise iPadile kahtluse alla. Ehkki mitmed kaubamärgid on uue Windows 8 jaoks oma ettepanekuid näidanud, näib tarkvarahiiglane innukas Apple’iga oma nime all võitlema.

See pole esimene kord – ja ilmselt ei jää ka viimaseks -, kui arendatakse Microsofti võimalust lõpetada ainult arvutitarkvara tootmine ja pöörduda riistvara tootmise poole või vähemalt printida oma kaubamärgiga varustatud seadmed.

Kui te ei looda kulleriprojektile – millest Microsoft kavatses 2010. aastal loobuda, kuid mida pole kunagi ametlikult teatatud -, pole see arvuti- ja tahvelarvutiriistvara proovimine olnud midagi muud kui prototĂĽĂĽbid, hoides ettevõttes seadmete tootmise osas väga selget teavet, mis tagab ka stabiilsed liidud pooljuhtide ja arvutitootjatega.

See ärimudel on muutunud ainult konsoolide ja muusikapleierite vallas, kus Microsoft on otsustanud Xboxi ja Zune’iga edasi liikuda, säilitades samal ajal tarkvara ja riistvara eristamise telefonides ja serverites või isegi muudes domeenides, näiteks interaktiivsetes tabelites.

Tegelikult on mitu tootjat viimase nädala jooksul esitanud oma riistvaraettepanekud Windows 8 platvormi jaoks, mis ĂĽhendab laua- ja sĂĽlearvutid sama liidesega tahvelarvutiga, andes platvormile esimese tugeva argumendi Apple’i iPadi ja teie iOS-i operatsioonisĂĽsteemi vastu.

Nüüdseks keerukad kuulujutud Microsofti järgmise nädala tahvelarvutite esitluse pidamisest enesestmõistetavaks põhinevad The Wrapi ja AllThingsD aruannetel, kuid ettevõte pole neid veel kommenteerinud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees