Microsoft ja Accenture loovad pagulaste jaoks digitaalse tuvastamise tööriistad

Kui pagulased lahkuvad kodumaalt kas sõja tõttu või otsivad lihtsalt paremaid elamistingimusi, pole neil alati isikut tõendavaid dokumente, mis tagaksid neile juurdepääsu haridusele ja tervishoiuteenustele või finantssüsteemile. . Ja siin tahavad Microsoft ja konsultatsioonifirma Accenture aidata oma tehnoloogia juurutamisel.

ID2020 konsortsiumikonverentsil käivitatud projekti eesmärk on edendada kõigi inimeste juriidilist isikut maailmas ja selle eesmärk on 2020. aastaks võimaldada kiiresti ja turvaliselt umbes miljard inimest ja seitse miljonit pagulast. Sellel on ainult nutitelefon ja rakendus.

“Digitaalse identiteedi omamine on põhiline inimõigus,” selgitab Accenture’i finantsteenuste direktor David Treat. “Ilma identiteedita pole inimestel juurdepääsu haridusele, finantsteenustele ja tervisele. Neilt võetakse õigused ja kogukond tõrjub neid ”.

Selle eesmärk on aidata inimestel, et ametlike dokumentide puudumisel saaksid nad oma isikut tõendada, võimaldades neile juurdepääsu põhiteenustele, näiteks haridusele ja tervishoiule.