Microsoft ja Google sõlmisid rahulepingu ja loobusid 18 kohtuasjast

Mõlema ettevõtte pressiesindajad esitasid kommentaare Reutersile eraldi, kuid need võiksid olla ühisavaldus, kuna tehingu jaoks esitatud argumendid on täpselt samad ja korratakse isegi sõnu.

Kaks tehnikahiiglast selgitasid, et nad on nüüd rohkem keskendunud oma toodete pärast võistlemisele ja soovivad suurema osa oma energiast suunata klientide vajaduste rahuldamiseks.

Lepingu konkreetsed tingimused pole teada, kuid eelmise aasta septembris kuulutati välja kahe ettevõtte vaheline patendileping, milles käsitleti õigusvaidlusi põhjustanud aspekte. Eeldades, et protsess on realiseerunud, on selle kaebuse tagajärg see leping. Need juhtumid pöörduvad Ameerika Ühendriikide ja Saksamaa kohtute poole.

Otse Ameerika Ăśhendriikides ja Euroopas asuvate tĂĽtarettevõtete kaudu on Microsoft väidetavalt ĂĽks neist ettevõtetest, kes kaebab reguleerivatele asutustele Google’i valitseva seisundi kuritarvitamise pärast, et teenida veebireklaamist rohkem tulu.

See asi ajendas uurimisprotsessi nii Ameerika Ăśhendriikide kui ka Euroopa pädevate ametiasutuste poolt, kus sel nädalal teatas EĂś ettevõtte vastu teisest kohtuvaidlusest. Esimene neist on suunatud otsingumootorite otsingutulemite haldamisele. Viimane keskendub Google’i poliitikale Androidi ökosĂĽsteemi kohta.