Microsoft ja Yahoo uuendavad veebikĂĽsitluste jaoks partnerlust

Microsoft ja Yahoo uuendavad veebikĂĽsitluste jaoks partnerlust

Esialgse lepingu sõlmisid Carol Bartz ja Steve Ballmer 2009. aastal ja selle kehtivusaeg on 10 aastat. Selle aja jooksul ennustas ta, et Yahoo kasutab oma veebisaitidel Bingi otsingutehnoloogiat.

Vastutasuks saadab Microsoft Interneti-ettevõtteid, kes müüvad otsinguga seotud reklaame, mudelis, mis on püsinud töös viimased viis aastat, kuid mis on juba ette näinud võimalikke tähtajalisi muudatusi, kui see jõuab keskele.

Viimaste kuude jooksul on kahe ettevõtte presidendid partnerluse ĂĽlevaatamiseks koostööd teinud. Nad tulid välja valemiga, mis ĂĽldiselt säilitas esialgse lepingu tingimused, kuid andis Yahoo’le suurema paindlikkuse, et kohandada kasutuskogemust erinevate platvormidega, millele tal oli juurdepääs.

Bingi tehnoloogia kasutamine kaotas kõikidel platvormidel ainuõiguse ja hakkas enamjaolt keskenduma töölaualt genereeritud liiklusele.

Lisaks on Microsoftil ainuõigused otsingutulemitega esitatavate reklaamide müümisel. Yahoo tagab Gemini platvormile võrdsed õigused, kuid kaks ettevõtet integreerivad müügimeeskonna.

Esimese lepingu allkirjastamisel arvas ettevõte, et partnerlus tooks aastas 500 miljonit dollarit kasu. NĂĽĂĽd nad ei loe, kuid garanteerivad, et muudetud tingimused “avavad uusi võimalusi”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi