contador gratis Saltar al contenido

Microsoft jookseb alla robotivõrgud, mis nakatavad enam kui 9 miljonit arvutit kogu maailmas – Internetti

Microsoft jookseb alla robotivõrgud, mis nakatavad enam kui 9 miljonit arvutit kogu maailmas - Internetti

Microsoft teatas, et suudab ennustada ja blokeerida botnet Necursi rünnakuid, mis on tuntud kui üks suurimaid küberkuritegude võrke maailmas. Enam kui 8 aasta jooksul on tehnoloogiahiiglane koostöös 35 riigiga jälginud küberkurjategijate jälgedes ja välja töötanud tehisintellektil põhinevaid strateegiaid robotivõrkude lõpetamiseks, mis on nakatanud üle 9 miljoni arvuti kogu maailmas.

Ettevõte selgitas oma ajaveebi postituses, et Necurs on üks suuremaid rämpsposti e-posti võrke. 58-päevase ülevaatusperioodi jooksul leidis Microsoft, et robotivõrgud saatsid enam kui 40,6 miljonile potentsiaalsele ohvrile umbes 3,8 miljonit rämpsposti.

Nakkuste geograafiline levik botnet-Necursi järgi krediit: BitSight

Microsofti küberkurjategijaid peatama aidanud turvafirma BitSight eksperdid selgitasid, et Necurs on tegutsenud alates 2012. aastast ja seda haldavad Venemaa kurjategijad. Ründajad kasutavad seda peamiselt paljude pettuste tegemiseks, aga ka teiste arvutite ründamiseks ja juurdepääsu mandaatide või isikuandmete varastamiseks.

Näib, et ründajad müüvad või üürivad nakatunud arvuteid küberkurjategijatele botivõrkude renditeenuse osana. Necurs on tuntud ka rahalise pahavara ja lunavara, samuti ohtliku krüptovaluuta kaevandamise tarkvara levitamise kohta. Ekspertide sõnul on võrgul võimalus DDoS-rünnak igal ajal käivitada, kuigi tavaliselt see nii on.

Küberkurjategijate peatamiseks ja selle tagamiseks, et nad ei saaks kasutada kurja taristu võtmeelemente, kasutab ettevõte algoritmi, et analüüsida ühte robotivõrkude kasutatavat tehnikat. Selle meetodi abil on võimalik ennustada enam kui 6 miljonit veebidomeeni, mille Necurs järgmise 25 kuu jooksul loob.

Microsoft teatab domeenid oma registreerijatele kogu maailmas, et neid saaks blokeerida, hoides sellega ära tulevased rünnakud. Lisaks on tehnoloogia saanud loa ühelt New Yorgi ringkonnakohtult Põhja-Ameerika Necursi infrastruktuuri üle kontrolli saamiseks.

Pärast Necursi väljalülitamist aitab Microsoft nüüd Interneti-ühendust pakkuvaid ettevõtteid ja muid organisatsioone kogu maailmas, et kõrvaldada oma arvutisüsteemidest robotivõrkude jäljed.