Microsoft juhib Portugali investeerimisfondi

Ameerika börsidel paistavad silma Apple, Amazon, Alphabet, Microsoft ja Berkshire, saades suurimaks investeerimisfondide panuseks kogu maailmas. Kui see suundumus ei kajastu Portugali investeeringute vahetuses juulis, kus tehnoloogiahiiglasse investeeriti vaid 1,5% vahenditest 18,3 miljoni euroga, suureneb summa kiiresti.

Jornal de Negóciosi sõnul eraldab riikliku fondi portfell 11% oma investeeringust Ameerika tehnoloogiasse, mis moodustab nüüd 67,4 miljonit eurot. Miljardi dollari turuväärtust saavutavad ettevõtted, Apple ja Amazon, ei ole investorite jaoks esmatähtsad.

Investeeringu suurima osa sai ettevõte Microsoft, mis moodustas 23,7 miljonit eurot, järgnes õunabränd 23,4 miljoni euroga, selgub CMVMi juuli lõpu andmetest. Kolmandal kohal on tähestik 16,3 miljoni euroga. Hiljuti “triljoni dollari suuruseks beebiks” saanud Amazon on investeeringuid kogunud vaid kolm miljonit eurot. Viies ettevõte, kes saab portugallastelt rohkem investeeringuid, on Berkshire, mille raha on umbes 562 000 eurot.

Caixagest on riiklik juht, kes investeerib kõige rohkem Ameerika ettevõtetesse, olles Caixagesti ülemaailmsete juhtide fondide kaudu investeerinud 56,9 miljonit eurot viide tehnoloogiaettevõttesse, mis on aasta algusest alates kasvanud üle 8%; ja USA aktsiad Caixagest, mis kasvasid umbes 10%.

Santander, BPI, Optimize, NAM ja IMGA on teised riiklikud ettevõtted, kes panustavad ka Ameerika hiiglasele. Portugali suuruselt teine ​​investor Santander keskendub Apple’ile ja Microsoftile. Facebook ja Netflix on samuti ĂĽhised riiklikud investeeringute sihtmärgid 644 miljoni euroga.