Microsoft kuulutas välja Xbox League Portugali igakuiste turniiridega

ESport kasvab Portugalis. Eelmisel aastal käivitas Sporting CP oma osalused piirkonnas ja sel aastal kuulutati välja “kõigi aegade suurim konkurentsivõimeline elektrooniline spordiĂĽritus Portugalis”, Master eSports Xploit, mille auhinnafond ulatub 25 tuhande euroni.

NĂĽĂĽd on Microsofti kord tutvustada oma e-spordi liigat. Xbox League Portugal ’17 korraldab “rea online-turniire, mida mängitakse Xboxi ja Windows 10 platvormidel”, öeldi ettevõtte avalduses. FIFA 17, Gears of War 4, Halo Wars 2, Killer Instinct ja Forza Horizon 3 on mõned tiitlid, mis on selle algatuse jaoks juba kinnitatud.

Portugali Xboxi tootejuht Joana Barros selgitas oma avalduses, et “see algatus tuleneb meie kogukonna huvist rakendada e-spordiga seotud algatusi kohapeal”. Sellega kavatseb Xbox “tuua avalikkuse” brändi juurde ja “pakkuda kõige konkurentsivõimelisemaid ja põnevamaid väljakutseid”.

Esimene turniir toimub 25. ja 26. veebruaril ning valitud mängudeks on FIFA 17. Iga turniiri esikolmik võidab mänge, Xbox Live’i tellimusi, Xboxi kontrollereid ja isikupäraseid auhindu. Iga turniiri finaalidest tehakse otseĂĽlekanne ametlikul Xbox Portugali veebisaidil.