Microsoft liitub avatud leiutiste võrguga ja annab Linuxile välja 60 000 patenti

Ja 2018. aastal, mis? See on mitmes mõttes üllatav, eriti mis puudutab Microsofti suhet avatud lähtekoodiga kogukonnaga. Enne kui ütlen teile „uusima täienduse keskkonnale“, teeme kiire kokkuvõtte sel aastal juhtunud asjadest.

Isegi tänapäeval tekitab kahtlus Microsofti iga samm avatud lähtekoodi toetamiseks (vähemalt tundub), muidugi pärineb see viimastest aastakümnetest, kus ettevõte on end sellise algatuse vastu seadnud, ma ei hinda, kes nii arvab, ja öelge veel, saan suurepäraselt aru.

Tegelikult mõistab isegi Microsoft seda avatud lähtekoodiga kogukonna muret, hiljutises teates ühineda OIN-iga (Open Invention Network), Erich Andersen, ettevõtte asepresident, Microsofti asenõunik, kommenteerib:

„Me teame, et Microsofti otsus ĂĽhineda OIN-iga võib mõnele inimesele ĂĽllatusena tulla; Pole saladus, et varem on Microsofti ja avatud lähtekoodiga kogukonna vahel patendikĂĽsimustes tekkinud tĂĽli. Teiste jaoks, kes on meie arengut jälginud, loodame, et seda teadet peetakse loogilise järgmise sammuna ettevõtetele, kes kuulavad kliente ja arendajaid ning on pĂĽhendunud Linuxile ja teistele avatud lähtekoodiga programmidele. “

Kas peaksime minema tagasi minevikku?

Mida sa aasta alguses tegid? Tundub, et see ei tundu olevat, kuid 2018. aasta on läbi ja Microsofti avatud lähtekoodiga kultuuris “puntras” toimub palju huvitavat.

Skype Snapis

3. veebruaril 2018 teatasime Skype’i kättesaadavus Snap-vormingus, ĂĽhildub uue rakendusepoega Canonical, ettevõttega, mis arendas Ubuntu.

Selle meetmega võrreldakse Skype’i tarkvara Windowsi ja macOS-i jaoks saadaval olevate versioonidega, andes Linuxi kasutajatele sama kogemuse mis tahes platvormil. Kuna pakett Snap on universaalne ja seda saab kasutada igas Linuxi jaotuses, viib see Skype kõikjale.

Azure Sphere OS – Microsofti Linuxi distributsioon

Varsti pärast seda, aprillis, šokeerivad uued uudised. On selge, et Microsofti esmane huvi avatud tehnoloogia kasutamise vastu (praegu) on muuta oma pilvetaristu ja teenuseplatvormid kindlamaks ja turvalisemaks, kuid teine ​​oluline segment tulevikuks on IoT (asjade Internet) ja nii see töötab. Sphere OS.

Microsofti operatsioonisüsteem, mis põhineb Linuxil, kasutamiseks asjade Internetis.

Osta GitHubi

Juunis näitas Microsoft huvi mitte ainult kuuluda avatud lähtekoodiga kogukonda, vaid olla ka selle arendamise “struktuur”.

SEE osta GitHubist, nagu arvata võis, tekitas Microsofti “vooruste” üle palju arutelusid ja pani paljusid pöörduma alternatiivide, näiteks GitLabi poole. Mõne kuu pärast on GitHub endiselt tugev ja tugev ning inimestel on rohkem võimalusi.

SUSE ja Microsoft “ĂĽhendavad käed”

Veel ĂĽks avatud lähtekoodiga maailma suurettevõte on SUSE, millel on nĂĽĂĽd suurem autonoomia, teinud koostööd Microsoftiga, et pakkuda Esimene Azure’i jaoks optimeeritud Enterprise Linuxi kernel.

Mis viib meid viimaste uudisteni, liitudes OIN-iga, on juhtunud aga palju muid asju, ühed suuremad ja toretsemad, teised väiksemad, kuid sama olulised, eriti viimase kahe aasta jooksul. Lisateavet Microsofti seikluste kohta avatud lähtekoodiga maailmas külastage seda kategooriat siin blogis.

Avage Invention Network’i liikmesus

Esiteks, milles on OIN?

OIN - avatud Discovery Network

OIN ehk “Avatud leiutiste võrk” on organisatsioon või kogukond, mis koondab mitu maailma ettevõtet kokkuleppele mitte kasutada oma patente “agressioonis” avatud lähtekoodiga liikumise, eriti Linuxi vastu.

Ăśldiselt lepivad OIN-i kuuluvad ettevõtted kokku, et nad ei jäta ellu kuulsat “Kallistamine, laiendamine ja tulekahju” ellujäämist, mille Microsoft ise 90ndatel populariseeris, kus toimub tehnoloogia kasutamine koos teiste ettevõtetega ja seejärel neist muudab äri patentide jaoks kõlbmatuks.

Selle grupi moodustavad tuhanded asutused, kes soovivad kasutada oma tehnoloogiat koos Linuxiga, kuid ei soovi, et tehnoloogiapatendid nende vastuvõtmist segaksid, sellised ettevõtted nagu Google, SpaceX, Canonical, Red Hat, Samsung, Canon, Philips, IBM ja paljud teised.

Microsoft ja kõik teised osalevad ettevõtted teavad, et keegi ei usu Linuxi-põhise tehnoloogia arendamisse teiste inimeste tehnoloogia kaasamise või segamini ajamisega, kui tulevikus ja kogu maailmas peaks olema seaduslik silmus. pilvandmetöötlus, usaldus on kõik, lõppude lõpuks töötavad seal teie teenused ja teie andmed (ja teie kliendid).

Teine asi on see, et tarkvara integreeritud levitamiseks Linuxiga ei saa rikkuda Kerneli litsentsi, mis takistab midagi uuesti levitama, kui üks patentidest on vastuolus. See tähendab, et kui kood on avatud, pole sulgemised nii lihtsad.

Microsofti 60 000 patendi sisestamine ION-i ja selle väljaandmine ei koorma enam teatud tehnoloogiate, sealhulgas Androidi enda arendamist teistele seda tüüpi tehnoloogiat jagavatele ettevõtetele, nagu Samsung ja Google. Seda tüüpi tegevus võimaldab teistel ettevõtetel kasutada Microsofti tehnoloogiat koos Linuxiga, ilma et see oleks vastuolus muude litsentsidega, näiteks GPL-iga, tagades, et kui midagi on integreeritud, ei saa ettevõte selle eest lihtsalt tasu küsida.

Tundub, et Microsofti arveldusstrateegia on dramaatiliselt muutunud, vabastades nii palju patente, mis toovad miljardeid aastatulu, tuleneb ainult usk, et seda tehes on tulevikus miljardeid rohkem ja sellega pole miinide vaatevinklist mingit probleemi.

Erinevalt omandatud tarkvarast, mis tavaliselt kuulub ĂĽhele ettevõttele, haldab ja kasutab tarkvara nagu Linux paljud ettevõtted kogu maailmas ning seda ei saa tänu Copyleft. Tõde on see, et Microsoft on selles maailmas hiljaks jäänud Pilv, Kui see saabub nutitelefonidega buumi ajastul mobiiltelefonja nad kindlasti ei taha, et sama asi juhtuks ka Windows Phone’iga.

Ettevõtted näivad mõistvat, et selle turu võitmine on rohkem seotud koostööga, integreerides tehnoloogiaid, mida inimesed juba tunnevad ja usaldavad, ning arendades neid peale selle, et nad üritaksid kasutajaid sundida selle standardeid ja teenuseid aktsepteerima.

Selle suurepärane näide on Sinine taevas, lĂĽkates Windowsi ainsaks nende pakutavaks pilvelahenduseks, põhjustab see ainult tööstusharu lagunemist, avatud lähtekoodiga tehnoloogia on alati olemas ja nad saavad lõpuks aru, et saavad seda kasutada nagu kõiki oma konkurente ja pakkuda seda lahendust oma klientidele. Tutvuge Azure’is pakutavate lahendustega väikese ringkäiguga, et näha, et väga vähe seal pakutavat töötab ilma avatud lähtekoodiga tehnoloogiata.

Alati leidub inimesi, kes vaatavad seda skeptiliselt ja nad on paremal pool, see on täiesti mõistetav, nagu ma varem mainisin, aga tasuta tarkvara kõigile, eks? Sealhulgas Microsoft.

Allikas