Microsoft lisas vidinad Windowsi mänguribale Windows ja kutsus loojaid ökosüsteemi

Samuti võib paljude kasutajate jaoks kummaline olla juurdepääs oma mängudele Steami või Epic Store’i kaudu. Kuid Microsoftil on juba ka Xboxi mänguriba kaudu oma mänguökosĂĽsteem. See on juhtpaneel, mis integreerib Xbox One’i kontosid, nagu kasutajaprofiilid, sõprade nimekiri, saavutused ja muidugi Microsofti arvutimängud, millele saab arvutis juurde pääseda. Selle rakenduse kaudu on teil juurdepääs Windowsi mängule Xbox Game Pass, mis koondab tellimuse alusel kogu ettevõtte kataloogi, mis sisaldab selliseid mänge nagu Ori ja Wisps Will, Bleeding Edge ning peagi ka Minecrafti koopad ja Gears Tactics.

Microsoft on selle ökosüsteemi kallal töötanud ja tutvustanud huvitavaid muudatusi, sealhulgas võimalust lisada kohandatud vidin Windowsi Xboxi mänguribale. Tootjatel ja kirjastajatel on nüüd juurdepääs beeta SDK süsteemile, et nad saaksid oma rakendusi ehitada. Microsoft on selles kontekstis isegi vidinate poe avanud, et kasutajad saaksid neid otse otsida ja installida.

Populaarne rakendus XSplit pakub mängijatele tööriista nende voogesitamiseks ilma välise rakenduse kasutamiseta publikuga suhtlemiseks või ülekande andmetele juurdepääsemiseks. Razer liitus ka ökosüsteemiga ja käivitas kaks vidinat: Cortex System Booster, mis võimaldab mängijatel mängu jõudluse parandamiseks sulgeda taustal töötavaid teenuseid ja protsesse. Ja Razer Gold, rakendus, mis toimib teie enda krüptoraha virtuaalse rahakotina.

Vastavalt oma ajaveebis mainitule käivitab Intel ka oma kevade jooksul oma vidina, mis sisaldab arvutist pärinevat tehnilist teavet ja erinevaid energiaprofiile. Microsoft soovib nüüd veenda teisi ülekattelahendusi Windowsi Xboxi mänguriba integreerimiseks, näiteks NVidia ja Discord, oma süsteemide migreerimiseks Windowsi mängude ökosüsteemi.

Microsoft pakub oma veebisaidil rakenduste ja vidinate arendajatele SDK-d.