Microsoft lõpetab Windowsi installimiseks ebaviisakad kutsed. Vähemalt Soomes

Soome tarbijakaitseorganisatsioon esitas süüdistused 2016. aastal ja on nüüd saanud a minu süü Microsoftilt. Organisatsioon leiab, et sõnum „Get Windows 10“, mida tuntakse ka lihtsalt lühendiga GWX, rikub Soomes tarbijaseadusi, nii nagu seda võiks pidada otseturunduse tööriistaks.

Windows 10 väljaandmise ajal levis kogu maailmas poleemika, mille kasutajad said palju kaebusi kutse “agressiivse” olemuse kohta, mis viis Ameerika ettevõtted protseduuri ĂĽle vaatama.

Muudatused hõlmavad Windows 7 ja 8 kasutajatele tasuta värskenduste selgemat ja hõlpsamat ajastamist või tagasilükkamist. Vastustoiming muutub ka siis, kui klõpsate nupul X, mis on üks kõige rohkem suminat tekitavaid aspekte, kuna see käivitub kohe värskendus, selle asemel, et seda tagasi lükata.

Olukorras Soomes on ka öeldud, et Microsoft ei sunni ilma kasutaja nõusolekuta arvutisse mingit tüüpi installimist. Redmondi hiiglane on pühendunud kogu vajaliku teabe edastamisele riistvarauuenduste ja installimise kohta ning seetõttu ootab värskenduse läbiviimiseks kasutaja selgesõnalist luba.