Microsoft maksab häkkeritele, et leida Edge | uues versioonis vigu Brauser

Microsoft käivitas eelmisel teisipäeval (20) uue Edge esimese beetaversiooni, mis võtab kasutusele Google Chrome'i põhitehnoloogia. Brauseri täiustamiseks ja turvavigadeta hoidmiseks teatas ettevõte ka programmi käivitamisest, kutsudes teadlasi ja tüüpilisi häkkereid Edge haavatavuste eest üle andma. Auhinnad võivad olla kuni 30 tuhat USA dollarit (umbes 120 600 R, vahetult konverteerimisel).

LOE: Microsoft kopeerib Google'i ja see muutub! Tutvuge uute funktsioonidega

Ametlikus avalduses ütles Microsoft, et värskelt välja antud beetaversioon on brauseri lõplikku väljaannet oodates valmis kasutajate vajadusi rahuldama. Ettevõtte teatel on Windowsi ja macOS-ile saadaval olev Edge juba ületanud miljoni allalaadimismäära.

Uue Microsoft Edge beetaversioon on nĂĽĂĽd allalaadimiseks saadaval Photo: Divulgao / MicrosoftUue Microsoft Edge beetaversioon on nĂĽĂĽd allalaadimiseks saadaval Photo: Divulgao / Microsoft

Uue Microsoft Edge beetaversioon on nĂĽĂĽd allalaadimiseks saadaval Photo: Divulgao / Microsoft

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Tutvuge Võrdle TechTudoga

Programm Microsoft Edge Insider Bounty pakub hüvesid häkkeritele ja teadlastele, kes avastavad brauserites haavatavusi. Summa võib olla kuni 30 000 USA dollarit (umbes 120 600 R $ otsese konversiooni korral), mis on reserveeritud neile, kes leiavad suure mõjuga vigu.

Selle algatusega, mis täiendab programmi Chrome Vulnerability Rewards, soovib Microsoft ennetada pahatahtlikke häkkereid ja tuvastada puudused nende kõrvaldamiseks. Haavatavusi on võimalik otsida igast opsüsteemist, kus Edge töötab Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 ja isegi macOS.

Preemiaprogrammid on tehnoloogiaettevõtete ühine algatus. HP, Google ja Dropbox on viimastel aastatel seda taktikat kasutanud. Apple pakkus hiljuti häkkeritele veelgi nõrgemate turva-iPhone'idega seadmest nõrkade kohtade leidmist.

Uuel Edge'il on oma laiendusleht Microsoft Edge Insider Addons ja see võimaldab juurdepääsu ka teistele pistikprogrammipoodidele, mis põhinevad Chromiumi avatud lähtekoodiga arhitektuuril, näiteks Chrome'i veebipoel. Teine uudsus on ennetamise jälgimine – funktsioon, mis on loodud selleks, et takistada volitamata veebisaite kasutajate andmete jälgimisel. Brauser pakub ka uusi võimalusi vahelehtede kohandamiseks.

Stabiilse versiooni värskendused tuleks välja anda umbes iga kuue nädala järel, järgides Google Chrome'i väljaandmise sagedust.

Microsofti ja Tehnilise Vabariigi kaudu

Miks ilmnevad võrguvead ka ühenduse loomisel? Esitage küsimus TechTudo foorumis.

Kuidas programmeerida Windowsi arvuti iseenesest sulgemiseks

Kuidas programmeerida Windowsi arvuti iseenesest sulgemiseks