Microsoft Messenger kadus 15. märtsil

Microsoft on juba hakanud kasutajaid oma kiirsuhtlusteenuse eest hoiatama, et kuni 15. märtsini peatab see rakenduse. Kavatsustest teatati eelmise aasta novembris ja teade kinnitab nüüd Windows Live Messengeri sulgemist, mille algselt käivitas tarkvarahiiglane 1999. aastal (tol ajal lihtsalt kui Messenger).

Kes veel teenust kasutab, viiakse umbes 100 miljonit Interneti-kasutajat ĂĽle Skype’i, millest on saanud Microsofti keskne panus selles valdkonnas.

Pärast 15. märtsi eksisteerib Messenger ainult Hiinas, kus platvormi kohalikult opereeritakse.

“On aeg uuendada Messenger Skype’iks!” Ăśtles kasutajale saadetud e-kirja. “Uuendage oma konto Skype’i ja logige sisse oma Microsofti konto (või Messengeri ID) abil ja kõik teie Messengeri kontaktid on saadaval.”

Sama sõnum lisab ka, et uus teenus võimaldab vahetada “kiirsõnumeid ja videovestlusi erinevate kontaktidega, nagu varemgi”, ning pakub uusi võimalusi kontakti hoidmiseks ka mobiiltelefoni või tahvelarvuti kaudu, viidates rahvusvahelisele ajakirjandusele.

60 miljoni mĂĽĂĽdud litsentsiga Windows 8

Eile päeva lõpus avastati ka, et Microsoft oli mĂĽĂĽnud ​​Windows 8 jaoks 60 miljonit litsentsi ja värskendust. See märk saavutati 10 nädalaga, ĂĽtles ettevõtte ametnik Consumer Electronics Show’l ja on olnud sisukas alates novembri lõpust – kui ettevõte esitas oma esimese mĂĽĂĽgijäägi – 20 miljon mĂĽĂĽdud litsentsi.

AnalĂĽĂĽtikute ja investoritega Las Vegases toimunud konverentsil selgitas Windowsi divisjoni finantsdirektor Tami Reller publikule, et Windowsi uusim versioon mĂĽĂĽb ettevõtte ootustele vastaval kiirusel. Sama allika andmetel on mĂĽĂĽgitempo identne Windows 7 – toote eelmise versiooni – tempoga.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi