Microsoft müüs poole aastaga 100 miljonit Windows 8 litsentsi

Alates jaanuarist ei ole Microsoft avaldanud ühtegi uudist Windows 8 müüginumbrite kohta isegi esimese kvartali majandustulemuste esitluses. Nüüd paljastab finantsdirektor Tami Reller ettevõtte ajaveebis avaldatud intervjuus, et tehnoloogia ületas hiljuti uue operatsioonisüsteemi 100 miljoni litsentsi müüki.

Selle väärtus on kahe teraga mõõk: see on positiivne, kui vaadata 16,6 miljonit litsentsi, mida on müüdud kuus alates selle turuletoomisest oktoobris, kuid ka negatiivne, sest pärast jõule on müügimäär olnud 10 miljonit litsentside arvu kuus – see on langus võrreldes esialgsete kuudega.

Tami Reller ütleb, et need numbrid viitavad tootjatele müüdud litsentsidele ja sisaldavad ka värskendusi, mille kasutajad on Windows 8-le teinud. Kuid see ei saa kunagi kindlaks määrata protsenti, mida iga segment esindab kokku 100 miljonis.

Vaadates aprilli lõpu Windows 8 turuosa, 3,84% kogu maailmas, on tõenäoliselt suurema osa litsentsidest omandanud originaalseadmete tootjad. Windows RT ning Surface RT ja Surface Pro tahvelarvutite müügi numbreid, mis on Microsofti teine ​​suur panus 2012. aasta lõpus, ei avaldata endiselt.

Esimene suurem Windowsi värskendus hiljem sel aastal

Finantsdirektor rääkis ka aasta lõpus Windows 8-le saadaval oleva värskenduse koodinimest Windows Blue. SEE värskendus annab operatsioonisüsteemi opereerimise võimaluse “igas suuruses” seadmetele, parandades nii seadme enda jõudlust kui ka aku kasutusaega.

Numbrid matemaatika tegemiseks tulevikus

Microsofti tugevad naisarvud on paljastanud rohkem väärtust, mis on teenuse arengu etalon.

Windowsi pood on registreerinud 250 miljonit rakenduse allalaadimist – võrreldes ligi 50 miljardiga AppStore’i jaoks, ehkki võrdluste aeg on erinev – ja 90% olemasolevatest rakendustest laaditakse alla kuus.

Skydrive’il on praegu 250 miljonit kasutajat, kes kasutavad pilvesalvestusteenuseid, samal ajal kui Outlook.com-il on 400 miljonit aktiivset kasutajat.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi