Microsoft OneDrive’il on nĂĽĂĽd Office 365 tellijatele piiramatu ruum

Pilvemälu valdkonnas on Microsoftil ĂĽks eesmärk: muuta OneDrive enimkasutatavaks teenuseks. Ja ettevõte võib olla just astunud julge sammu selle ambitsiooni suunas. Lähikuudel on kõigil Office 365 versiooni tellijatel OneDrive’is piiramatu salvestusruum.

Office 365 Home, Personal või University on kolm kaetud versiooni. Office 365 Home’i puhul peavad kasutajad maksma liitumisaasta eest 99 eurot – see tagab kohe piiramatu salvestusruumi. Vaadates näiteks tema konkurenti, näiteks Google Drive’i, on lihtne mõista, et Google’iga sarnase väärtuse eest pakub see “ainult” 1 terabaiti.

Üleminek piiramatutele kontodele toimub järgmise paari kuu jooksul ja järk-järgult, nii et rahvusvaheliste ajakirjandusaruannete järgi on seda võimalik mõista. Kuid huvitatud isikud saavad eelvaate programmi registreeruda.

Nii et Microsoft avaldab konkurentsile palju survet, jättes teada, kuidas Google ja Dropbox konkureerivatele tehnoloogiaalgatustele reageerivad. Google’i puhul on lahing tasakaalukam, kuna otsingumootorite hiiglane pakub ka dokumentide tootmise komplekti.

Ja rõhust rääkides paneb Microsoft selle täna, 27. oktoobril, ka teises turusegmendis, teatades, et Xbox One mĂĽĂĽb alates 350 dollarist ja mõnel juhul toob kaasa kaks mängu. “Kuum kartul”, millele Sony ja Nintendo pidid reageerima.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi