Microsoft ostis ettevõtte, mis on spetsialiseerunud tehisintellektiga hallatavatele automatiseeritud vestlustele

Ostukohtadelt ja veebiteenustest on tavaline leida automatiseeritud abistajaid. Nn vestlusrobot vastab klientide küsimustele ning muutub targemaks ja tõhusamaks. Hinnanguliselt on 2020. aastal vestlusrobotid klienditoe teenustes levinud ja üha autonoomsemad.

Microsoft lisas hiljuti oma tehnoloogiaportfelli XOXCO arendusstuudio. Ettevõtte ülesandeks oli luua Slacki esimene kaubanduslikult saadaval olev bot Howdy, mis aitas korraldada koosolekuid. Ta tootis ka Botkiti, mis pakub arendustööriistu, mida tuhanded tootjad kasutavad HitHubi platvormil, mille hiljuti omandas ka Microsoft.

Mitmete hiljutiste omandamiste abil on Microsofti eesmärk kiirendada tehisintellekti arengut. Hoolimata sellest, et AI on mitmete robotivestlusprojektide arendamisel esirinnas, soovib Redmondi hiiglane luua vastutustundlikke vestlusi ja selleks on ta andnud arendusjuhiseid.

Tema esimene mure on robotite kujundamine, millel on potentsiaal inimesi mõjutada, näiteks aidata täita näiteks töökohti, rahandust või isegi tervishoiuvorme.