Teisipäevane plaaster ilma Internet Exploreri vigade kindla paranduseta

Microsoft parandab Internet Exploreris kriitilised vead

Microsoft avaldas täna pärastlõunase paranduse oma Internet Exploreri kriitilise vea jaoks. SEE plaaster Vähem kui nädal pärast ilmumist vabastati tootja poolt välja antud igakuine plaasterpakett, kui tuvastati selle haavatavuse paranduse puudumine.

Viga mõjutab Internet Exploreri vanemaid versioone (7,8 ja 9) ning võimaldab ründajatel sihtmasina üle kontrolli võtta. See töötab, muutes brauserite juurdepääsu arvutimälule, võimaldades ründajatel kasutada rikutud seadmeid pahavaraga veebilehtede majutamiseks ja sealt teiste kasutajate haavatavuste ärakasutamiseks.

Seda viga on uuritud alates detsembri lõpust ja see avastati esmakordselt rahvusvahelise sisuga Põhja-Ameerika organisatsiooni välissuhete nõukogu veebisaidil.

Seni, kuni Microsoft suutis vea parandamiseks lõpliku lahenduse välja töötada, oli Microsoft pakkunud ajutise lahenduse. Kuid uus parandus on ainus, mis probleemi täielikult lahendab. Seda levitatakse ettevõtte automaatse värskendusteenuse kaudu, nii et kellel on see funktsioon aktiivne, ei pea midagi tegema.

Paigaldamine toimub automaatselt, kuna rike on klassifitseeritud kriitiliseks, mis on kõrgeim ohtlikkuse kategooria. Igaüks, kellel pole aktiivset funktsiooni, peab installimisjärjestuse esitama käsitsi. Igaüks, kes installis ajutise paranduse, ei pea seda uue desinstallimiseks desinstallima.

CNetile tehtud avalduses selgitas Microsoft, et tuvastas vaid vähese arvu kasutajaid, keda viga mõjutas, ehkki tunnistas, et neid on veelgi.

Eelmisel teisipäeval parandas Microsoft Windows 8, RT operatsioonisĂĽsteemi ning kõigi Microsoft Office’i, Serveri ja .NETi versioonide 12 turvaauku parandamiseks Patch Tuesday. Uued parandused on saadaval alates kella 18.00, Lissaboni aja järgi.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi