Microsoft pikendas Messengeri kasutamist aprilli lõpuni

Skype’iga ĂĽhinemine tähendab Messengeri lõppu, kuid Microsoft teatas hiljuti, et kiirsuhtlusteenuse kasutajatel on rohkem aega migreerumiseks. Ettevõtte Skype’i ajaveebi postituses selgitatakse, et muudatused algavad 8. aprillil ingliskeelse versiooni kasutajate jaoks ja jätkuvad 30. aprillini, kusjuures viimased muudavad brasiilia portugali abonente.

Esimene kuupäev, mille kohaselt üle 100 miljoni Messengeri kasutaja lülitati VoIP-sideteenusele, mille Microsoft 2011. aasta mais omandas, oli 15. märts. Ettevõte on sellest klientidele sõnumeid saatnud, kuid muudab nüüd plaane.

Üleminekuprotsess on määratletud ajavahemikus 8. – 30. Aprill, kus Messenger töötab endiselt ainult Hiinas asuvate kasutajate jaoks, kus teenus on ka edaspidi saadaval.

Mõne funktsiooni kattumine kahe teenuse vahel võimaldas juba hüpoteesi ühinemisest, eriti kuna Skype pakub terviklikumat teenuste valikut, lisaks video- ja tekstivestlusele ning isegi dokumentide jagamisele võimalust helistada nii tavatelefonidele kui ka mobiilinumbritele.

Skype on hõlbustanud migreerimisprotsessi, võimaldades kasutajatel autentida Messengeri mandaatidega, samuti integreerides autentimise Facebooki kasutusandmetega.

Microsoft väidab Skype’i ajaveebis, et ta on pĂĽhendunud positiivsete muutuste kogemuste pakkumisele ja et kasutajatel on eelis paindlikkus ja võimalus kasutada teenust rohkematel platvormidel, sealhulgas varsti Windows, Mac, iOS, Windows Phone, Android ja Blackberry.

Ettevõte on koostanud ka spetsiaalselt Messengeri kasutajatele mõeldud õpetuse Skype’i kasutamise kohta.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi