Microsoft Portugal avab uue rakenduse VKEde rahastamiseks

Avaneb programmi Mais uus rakendusetapp, Microsofti Portugali algatus, mille eesmärk on toetada Portugali väikseid ja keskmise suurusega ettevõtteid riigi rahanduse programmidele juurdepääsu saamisel.

Eile alanud ja 15. novembrini kestev uus rakendusetapp võimaldab juurdepääsu VKEdele kättesaadavaks enam kui 59 miljoni euro suurusele rahastamisliinile, integreerides üleskutseid tehnoloogiatoote arendamiseks, eraldades selleks 26,5 miljonit eurot. Kavas on veel kaks rakendusetappi.

Maisi programmi käivitas ettevõte 2007. aastal ja see on toetanud enam kui 2200 projekti, millest 90 esitati QREN-ile. Kokku moodustavad need projektid investeeringu rohkem kui 35 miljonit eurot.

Selle programmi kaudu pakuvad konsultandid Microsofti toetusel VKEdele tasuta konsultatsioone, tagamaks, et ettevõtted ja projektid leiaksid nende vajadustele kõige paremini vastava toe, ning hõlbustavad ka kontakte projekti edukuse seisukohalt oluliste avaliku ja erasektori organisatsioonidega.

Krediidilimiidi finantseerimislimiit on 4 miljonit eurot projekti kohta, mis on 10% projekti elluviija garanteeritud kogusummast. Rahastamise maksimaalne tähtaeg on kaheksa aastat, 2-aastase ajapikendusega ning laenu tagab vastastikune tagatissüsteem 37,5%, sarnaselt riigi krediidiliiniga toimuvale.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi