Microsoft Portugal teavitab tarbijaid pettuskatsetest

Ettevõte on saanud teada mitme viimase nädala jooksul ettevõtte nimel tarbijatele ja partneritele tehtud telefonikõnedest, mis viitavad sellele, et tema arvuti on nakatunud viirusega. Mitmes riigis avastati petukatseid.

Võtke ühendust autoritega, kes tuvastavad end turvaosakonna, tehase tehnilise toe või uurimisettevõtte liikmetena, tagamaks, et kasutajad peavad täitma rea ​​korraldusi oma masinatesse installitud viiruste puhastamiseks.

Selle asemel võib see viia programmide installimiseni, mis on mõeldud näiteks andmete varastamiseks, paroolide ja teabe hankimiseks, et pääseda juurde näiteks pangakontodele.

Teises kontaktisikus soovitatakse kasutajatel probleemi lahendamiseks ja pahavara oma sĂĽsteemidest eemaldamiseks palgata iga-aastane tugipakett.

Samuti on püütud potentsiaalsetelt ohvritelt koguda erinevaid isikuandmeid, näiteks krediitkaardinumbreid ja muud teavet.

TeK-ga ühendust võttes teatas Microsoft, et ei saa kinnitada paljusid mõjutatud kasutajaid Portugalis, eriti seetõttu, et kõigist juhtumitest ei teatatud.

“Mida Microsoft märkas, oli see, et tema klienditoekeskus sai paar kõnet, mitte palju, kuid kõik samal tasemel ning mõned kliendid pöördusid mõne kĂĽsimusega ka kontohalduri poole,” selgitas ettevõtte ametlik allikas.

“Kuigi muretsemiseks pole põhjust ja kuna tegemist on rahvusvahelise võrguga, mis on korraldanud rĂĽnnakuid ka teistes riikides, eelistab Microsoft nĂĽĂĽd oma kliente hoiatada, et võimalusel vältida tõsiseid teabe- ja identiteedivargusi,” lisas sama pressiesindaja.

Tootja välja antud märkuses öeldakse isegi, et mitmetes Microsofti nimel sõlmitud kontaktides identifitseerivad petturid end professionaalsete sertifikaatidega partneritena, et ohvrite usaldust lihtsalt võita.

Microsoft nõustab kõiki, kellega selline kontakt on olnud lähtestamine (lähtestada) paroolid ja teostab arvutis turvakontrolli, veendumaks, et pole installitud pahatahtlikku tarkvara. Tööriist skannida tootja poolt saadaval siin.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira