Microsoft Portugal toob näiteid koostööst ja liikuvusest “uues” peakontoris

Toote- ja teenusenimede asemel, mis tähistasid ruume vanas ruumis, on need nüüd Portugali jõgede, mägede, linnade, randade ja monumentide nimed, mis aitasid uut ruumi korraldada.

Hoone ümberkorraldamine võimaldab tal peaaegu vanamoodsalt saada rohkem paindlikkust väiksemate mitmeotstarbeliste ruumidega ja seal, kus telefonikabiinidest puudust pole. Et isiklikumalt rääkida, aga pea püsti.

Ja kõik on paigutatud geograafilises mudelis, nii et põhja- ja lõunatiivad vastavad tegelikele kohtadele: põhjas Porto ruum, lõunas Lissabon (ja vähem).

Vastupidiselt varasemale eksisteerimisele on “keskkonna” kontseptsiooniga meeskond nĂĽĂĽd liikuvam ja iga päev istutakse erinevas kohas. Erandiks on tugipind, millel on eraldi ruum, fikseeritud laud (mis on paindlik, nii et seda saab kasutada istudes või seistes) ja kaks monitori.

Erinevatel korrustel on mitu videokonverentsi ruumi, “nurgad”, kus on võimalik töötada või vestelda heliisolatsiooniga, diivanid, madalad lauad, kõrged lauad ning paljud pistikupesad ja WiFi-võrgupunktid. Peamiselt seetõttu, et see on “element”, ilma milleta meeskonnad ei saa töötada. Samuti pole puudust köögist, kohvist ja dekompressiooniruumist, kuid võimalusega tööd jätkata.

Uute rajatiste kasutamisel kehtivad ka uued käitumisreeglid, nii et ruumi saaksid nautida kõik, ja jagatakse videoid, mis edastavad puhta laua sõnumit, austavad müra vähendamist ega kasuta isegi toitu ega jooke töölaual.

„Soovime, et meie töötajad ja kliendid tunneksid end koduselt. Paindlikumad ruumid aitavad edendada tootlikkust ja loovust ning tahame väljakutse oma klientidele ja partneritele selle mudeli kasutusele võtmiseks ja selle teekonna tegemiseks koos Microsoftiga, ”rõhutas Paula Panarra, meenutades, et paljud neist on juba teel ümberkujundamise teele, mis pole mitte ainult füüsiline, vaid ka kosmiline, aga ka kultuur.